Gençlik neden bu kadar berbat?

BartuP

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bizim ülke ne hale geldi böyle? Gençliğin hali berbat durumda. Atalarımıza veya insanların dinine, inancına, inanmayanın seçimine hakaretler yağdırmak, askerlerimize, şehitlerimize hakaretler yağdırmak, erken yaşta havalı olacağım ayağına sigara alkole başlamak, saygısızlık. Geldiğimiz hal içler acısı. Ben de Z kuşağıyım, 2005'liyim. Belki mükemmel bir insan değilim ama ne sigara alkole elimi sürdüm, dini veya milli değerlere saygım sonsuzdur, düşmanımınkine bile. Hak eden insana olan saygım dağları aşar. Siz ne düşünüyorsunuz? Nasıl düzelir bu insanlık?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bizim ülke ne hale geldi böyle? Gençliğin hali berbat durumda. Atalarımıza veya insanların dinine, inancına, inanmayanın seçimine hakaretler yağdırmak, askerlerimize, şehitlerimize hakaretler yağdırmak, erken yaşta havalı olacağım ayağına sigara alkole başlamak, saygısızlık. Geldiğimiz hal içler acısı. Ben de Z kuşağıyım, 2005'liyim. Belki mükemmel bir insan değilim ama ne sigara alkole elimi sürdüm, dini veya milli değerlere saygım sonsuzdur, düşmanımınkine bile. Hak eden insana olan saygım dağları aşar. Siz ne düşünüyorsunuz? Nasıl düzelir bu insanlık?

Konu anasayfaya düşmedi anlamadım.

@sezarxt neye güldüğünüzü sorabilir miyim?

Kardeşim sigara içiyorum arada sırada alkol alırım kimseye hakaret etmem kimsenin dinine karışmam problemin var mı?

Ve Hristiyan'ım.

Konu anasayfaya düşmedi anlamadım.

@sezarxt neye güldüğünüzü sorabilir miyim?

Komik çünkü.

Havalı olmak için sigara alkol içmiyoruz şunu bir öğrenin. Size böyle kötü olarak dayatılan şeyleri havalı olmak için yaptığımızı sanmanız da içler acısı. İnsanın kendi sağlığına havalı olmak için zarar vermesi harbiden de çok havalı. Neyse gençlik diyerek genelleme yapıyorsun herkes böyle değil. Senin sosyal medya da gördüğün kişiliklerle gerçek hayattakiler aynı değil.

Ben konunun tamamen sosyal medya ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir görüş çıktığı zaman toplumun doğasında olduğu için otomatik olarak zıt bir düşünce yapısı daha meydana geliyor. Örneğin günümüzde dini değerlere hakaret etmenin gençler arasında popülerleşmesinin ve ortaya çıkmasının en büyük sebebi bunun zıttı olan aşırı dindar düşünce yapısı. İnsanlık jenerasyondan jenerasyona değişiyor. Alkol sigara gibi konularda da 18 yaşın üstünde her bireyin kendi tercihidir. 18 yaşından küçük bireylerde satışına caydırıcı cezalar gelmeli çünkü insan o yaşlarda neyin ne olduğunu anlamakta güçlük çekebiliyor.

Havalı olmak için sigara alkol içmiyoruz şunu bir öğrenin. Size böyle kötü olarak dayatılan şeyleri havalı olmak için yaptığımızı sanmanız da içler acısı. İnsanın kendi sağlığına havalı olmak için zarar vermesi harbiden de çok havalı. Neyse gençlik diyerek genelleme yapıyorsun herkes böyle değil. Senin sosyal medya da gördüğün kişiliklerle gerçek hayattakiler aynı değil.

Arkadaş çocuk herhalde hayat sosyal medyadaki gibi değil.

@MacArthur_1880 konudan gidip bunu mu çıkardın? Alkol sigarayı 'havalıyım' diye içen kitleye diyorum ben bunu sen herkesi içine alıyorsun

Saydıklarımın hepsini gerçek hayatta da görüyorum?

Kim ne isterse onu içer açıkçası kimse de karışamaz kim ne yapıyorsa kendine yapıyor. Boşver sen takma kafana bu kadar.

Kim ne isterse onu içer açıkçası kimse de karışamaz kim ne yapıyorsa kendine yapıyor. Boş ver sen takma kafana bu kadar.

Hocam o kısmı herkes yanlış anlamış. Benim bahsettiğim kitle artist havasına girmek için içenler. Yoksa bana ne. Arda arkadaşımız belli ki onlardan birisi ki sinirlenmiş.

Bu Türkiye'ye özgü bir durum değil, tamamen sosyal medya ile alakalı bir durum, örneğin Amerika gençlerinin haline bakarsanız ne demek istediğimi çok kolayca anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı