Genel Kodla Windows 10 Pro Kurulunca Ne Yapılmalı?

Tamer Turan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben DreamSpark ile Windows Embedded 8.1 Industry Pro aldım. Windows 10 çıkana kadar kullandım. Sonra Windows 10'a yükseltmek istedim. Manuel olarak güncellemeyi kurup rezerve ikonunu çıkardım ancak bekledim yükleme bildirimi gelmedi. Bende Microsoft'un kendi yayınladığı araçla indirip sizin hazırladığınız rehber ile USB hazırlayıp UEFİ Windows 10 Pro kurdum. Kurulumda Recep Bey'in yayınladığı genel aktivasyon kodu ile etkinleştirip geçtim. Tabi bunların genel key olduğunu sonra öğrendim. Tahmin edebileceğiniz gibi Windows 10 Pro denem sürümü olarak duruyor. Sizce ne yapmalıyım?
Windows Embedded 8.1 Industry Pro 'ya mı geçeyim?( Bu arada windows 10 daki gibi bir şey silmeden geçebilir miyim?)
Yoksa deneme sürümünde Dreamspark'ın windows 10 yayımlamasını mı bekleyeyim?(Diğer sürüme de bir şey silmeden geçebilir miyim?)

Şimdilik Insider olarak devam edin.

upload_2015-8-10_15-12-57.png

Şimdilik Insider olarak devam edin.

Eki Görüntüle 95708
Biraz daha açar mısınız? Ne yapmam gerekiyor anlamadım.
Edit: Sanırım İnsider geliştirici takımına kayıt olup insider sürümünü indirip dreamspark ücretsiz windows 10 verene kadar insider sürümü kullanacağım. Peki bu insider sürümünün farkı nedir? Bu arada İnsider sürümüne geçerken bilgisayarımdaki verileri silmek zorunda kalmayacağım deme?

Son düzenleme:
Silmek zorunda kalmazsınız daha az kararlı insider sürümlerini alacaksınız. Insider Slow yapıları yeterince kararlı oluyor. Dreamspark gelene kadar kullanırsınız. Verileriniz silinmez işletim sistemi kaldığı yerden devam eder. Hatta şu an için insider için yeni bir yapı bulunmuyor bir süre daha yeni yapı gelmez diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı