Genel kullanım için kaliteli termal macun önerisi

Gerçekten çok isabetli bir araştırma yapmışsınız ben bakarken webdenal satıcısını gördüğüm için önermiştim ama kendi sitelerine gidip bakmamıştım Tebrikler :)
Şuan ki sıcaklık değerlerinizi bir yere not etmenizi ve termal macun yenileme işleminden sonra ki değerler ile karşılaştırmanızı öneririm.
Bu bilgileri daha sonra bizimle paylaşırsanız çok memnun olurum.
Ön bir bilgi için şimdi MSI Afterburner indirip kurdum ve boştaki değerlerimi içeren ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum.

Sistem Bilgisi:
Intel i7 4720HQ
nVidia GTX 965M

Bosta.jpg

Evet, farkındayım biraz yüksek sıcaklıklar ancak bu bilgisayar 3 yıldır temizlenmedi ve tahmin bile edemeyeceğiniz şartlar altında kullanıldığı oldu bu süre zarfında. Termal macunun gelmesiyle birlikte hem temizleyeceğim hem de macun değişimi yapacağım ve sonuçları paylaşacağım. 🙂

Evet, biraz pahalı olduğu için tercih etmeyeceğim.
Zaten şimdi biraz araştırdım fakat fahiş fiyata satan birkaç yer dışında Cooler Master MasterGel Pro ve Cooler Master MasterGel Maker kalmamış hiçbir yerde. Sanırım Arctic ya da Corsair alacak gibiyim..

Bu cümlenin aynısını bir arkadaşım bana daha önce termal macun aldığım günlerde defalaca kurdu. Gir bir alışveriş sitesine, en ucuzu neyse al geç. Ne gereği var, ben en dandiğini kullanıyorum hiçbir sorun yok demişti. Fakat ben yine de bildiğimden şaşmamıştım. Ama bu kez bir tık da olsa şaşacak gibiyim.
Ek olarak, yanıtınız için teşekkür ederim.
yaklaşık 1 yıl geçti hiçbir sıkıntısı yok yani 8 TL'ye koca tüp vermedi zaten 1 en fazla 3 kullanımlık bir macun. :)

Tekrar herkese merhaba!

Çok yoğun bir dönem geçiriğim için deneyimlerimi paylaşamadım.
Arctic MX-4 termal macununu Webdenal satıcısından temin ettim. Ekran kartı ve işlemci için macun değişimlerini yaptım. Ortalama yükte 8-10 derece arası bir fark oldu. Aşırı memnun kaldığımı söyleyebilirim. Bu öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Yoğunluktan dolayı ekran görüntüsü alıp paylaşmaya pek vaktim yok açıkçası fakat Call Of Duty Warzone ile yaptığım testler sonucunda yukarıda söylediğim değerleri gördüm.

Ek olarak çekinerek Webdenal satıcısından yapmış olduğum siparişten de çok memnun kaldım. Sipariş notu olarak acil ihtiyacım olduğunu kendilerine iletmiştim ve ürünün tedarikçilerinden doğrudan bana ulaşmasını sağladılar bu sebeple. Tekrar teşekkürler.

Geri
Yukarı