Genel kullanım için kaliteli termal macun önerisi

Bu gidişle herhangi bir tane termal macun aldıracaksınız arkadaşlar bana. 😀
Gelen ne bulursan onu al diyor, giden en ucuzu diyor. 😂😂
Açıkcası OC yapmıyorsanız standart bir kullanıcı iseniz çok pahalı üst segment bir macun almanıza gerek yok Arctic MX-4 2019 Edition , Cooler Master MasterGel Pro , Zalman ZM-STG2 , Xigmatek PTI-G3606 bunlardan birini almanız yeterli olacaktır.

Herkese merhaba arkadaşlar.

Bu ara yeni toplamayı düşündüğüm sisteme ve evde bulunan 2 farklı dizüstü bilgisayara yönelik bir termal macun satın almayı düşünüyorum. Bir süredir bu alandan uzak kaldığım için oturup biraz araştırma yaptım. Cooler Master MasterGel Pro ve Cooler Master MasterGel Maker arasında kaldım yapmış olduğum araştırmalar sonucunda. Kimi yerde Maker'a gömmüşler, kimi yerde Pro alacağına 3-5 lira daha ver maker al demişler. Pahalı olan daha iyidir muhtemelen mantığıyla Maker'ı almaya yönelmiş olsam da bir an için yine de sizlere durumu danışmak istedim çünkü benim kullanımım için hangisi daha uygun olur bilemedim.

MSI marka bir oyuncu bilgisayarım var şu anda kullanmakta olduğum. Modele imzadan ulaşabilirsiniz. Ek olarak eski bir Toshiba marka Laptop'ım ve yine eski bir AMD işlemcili ve NVIDIA ekran kartı olan masaüstü bilgisayara sahibim. Ek olarak yakın bir zamanda sıvı soğutmalı bir yeni oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum ve işlemcim bu gidişle Intel i7 9700K olacak ve ekran kartı olarak RTX 2070 alacağım. Baştan peşin peşin söyleyeyim, Intel alma AMD al vs. diyen arkadaşlar konuyu AMD vs. Intel durumuna çevirmezlerse çok mutlu olurum. Oyun bilgisayarı toplayacağım diyorum ancak başka işler için de kullanılacağı için Intel tercih etmem kesinlikle daha mantıklı diyerek bu konuyu kapatıyor ve önerilerinizi bekliyorum. Yukarıda belirtmiş olduğum iki termal macundan biri mi yoksa fiyatı bu civarlarda olan çok daha iyi, çok daha performanslı dediğiniz başka bir öneriniz var mı sormak istiyorum.

Şimdiden yanıtlarınız için herkese teşekkür ediyorum.
Pro modeli 8 iletkenlik değerine sahipken Maker modelde bu değer 11 😀

Çok fiyat farkı varsa Pro da alınabilir ama 20 liradan az bir fark var ise bence Maker alın. Ben de Maker macunu iki laptopta kullanmıştım. Gayet iyi bir macun.

Bu arada en ucuzunu bizzat deneyimleyen biri olarak Maker macun ile abartmadan tam 20 derece (95 dereceden 75 dereceye) fark oldu 😂

Artctic mx-4 önerilmiş, ben de öneriyim. Gayet güzel orta halli fiyat olarak bir termal macun.
Şuanda açıkçası Arctic MX-4 ya da Thermaltake TG-4 arasında kaldım. Hangisini alsam bilemiyorum. Biraz da Cooler Master'ı olması gereken fiyata satan bir yer bulamadığım için bu yönde bir tercihim olacak gibi çünkü hiçbir yerde MasterGel kalmamış. Satan yerler ise fahiş diye düşündüğüm fiyatlara satıyorlar. Maker parasına Pro satan yerler var.

Açıkcası OC yapmıyorsanız standart bir kullanıcı iseniz çok pahalı üst segment bir macun almanıza gerek yok Arctic MX-4 2019 Edition , Cooler Master MasterGel Pro , Zalman ZM-STG2 , Xigmatek PTI-G3606 bunlardan birini almanız yeterli olacaktır.
Güvenilir Cooler Master MasterGel Pro alabileceğim bir site önerebilir misiniz acaba? Fiyat olarak da 70 liralık ürünü 100'e satmayan bir site tabiki. 😀

Ben sadece görüşümü söyledim 😇
Öneride bulunmadım Ama diğer arkadaşların dediği gibi Artictic Mx 4 iyidir 👍
Eğer uygun bir fiyata (olması gereken fiyata) Cooler Master bulamazsam sanırım Arctic alacağım. 😀

Pro modeli 8 iletkenlik değerine sahipken Maker modelde bu değer 11 😀

Çok fiyat farkı varsa Pro da alınabilir ama 20 liradan az bir fark var ise bence Maker alın. Ben de Maker macunu iki laptopta kullanmıştım. Gayet iyi bir macun.

Bu arada en ucuzunu bizzat deneyimleyen biri olarak Maker macun ile abartmadan tam 20 derece (95 dereceden 75 dereceye) fark oldu 😂
Bulsam alacağım dostum ama şuanda 90 liralık Maker'ı 140'a, 70 liralık Pro'yu 100 liraya satan yerler dışında bir yerde ürünü bulamıyorum ve bu sebeple Arctic MX-4, Thermaltake TG-4, Corsair TM30 ya da Corsair XTM50 alacak gibiyim. Çok fazla arada derede kaldım..

Şuanda açıkçası Arctic MX-4 ya da Thermaltake TG-4 arasında kaldım. Hangisini alsam bilemiyorum. Biraz da Cooler Master'ı olması gereken fiyata satan bir yer bulamadığım için bu yönde bir tercihim olacak gibi çünkü hiçbir yerde MasterGel kalmamış. Satan yerler ise fahiş diye düşündüğüm fiyatlara satıyorlar. Maker parasına Pro satan yerler var.

Güvenilir Cooler Master MasterGel Pro alabileceğim bir site önerebilir misiniz acaba? Fiyat olarak da 70 liralık ürünü 100'e satmayan bir site tabiki. 😀

Eğer uygun bir fiyata (olması gereken fiyata) Cooler Master bulamazsam sanırım Arctic alacağım. 😀

Bulsam alacağım dostum ama şuanda 90 liralık Maker'ı 140'a, 70 liralık Pro'yu 100 liraya satan yerler dışında bir yerde ürünü bulamıyorum ve bu sebeple Arctic MX-4, Thermaltake TG-4, Corsair TM30 ya da Corsair XTM50 alacak gibiyim. Çok fazla arada derede kaldım..
MX-4 modeli de kendi bilgisayarımda sürülü. Onu da alabilirsin. Mastergel Pro ile benzer performansta bir macun.

MX-4 modeli de kendi bilgisayarımda sürülü. Onu da alabilirsin. Mastergel Pro ile benzer performansta bir macun.
Şuanda Arctic MX-4 siparişi vermiş bulunmaktayım. Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Ürün elime ulaştıktan sonra değerlendirmemi buraya yazarak herkesin bilgilenmesini sağlayacağım. Tekrar teşekkürler.🙂

Cooler Master MasterGel 62 tl
Pro olanı uygun fiyatlı bulamadım çoğu yerde de stok sorunu var
Bu sanalmarketim üzerinden buldum stokta var gösteriyor ama daha önce sanalmarketimden hiç alışveriş yapmadım kötü bir yer olmadığını düşünüyorum ama karar sizin

Arctic MX-4 Termal Macun 4 gr 59 tl
Bu hepsiburada da güvenle alabilirsiniz.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Atmış olduğunuz Hepsiburada linkinde satıcı Webdenal şeklinde bir firma görünüyordu ve daha önce arkadaşımın alışveriş yapmış olduğu ve memnun kaldığı bir firmaydı. Kendi sitelerine girerek ürünün orada kaç TL gibi bir rakama satıldığına bakmak istedim. 61,16 TL gibi bir rakama 4 g yerine 8 g alabildiğimi ve birden fazla bilgisayar için uygulama yapacağımı hesaba katarak Arctic MX-4 8 g Webdenal linkinden almaya karar verdim. Ürün elime ulaştıktan sonra değerlendirmemi burada herkesle paylaşarak başkalarının da faydalanmasını sağlayacağım. Tekrar teşekkür ederim. 🙂
Abdullah Bey size de yanıtlarınız için teşekkür ederim. Arctic MX-4 8g linki üzerinden satın aldım biraz önce. Ürün elime ulaştıktan sonra değerlendirmemi burada paylaşırım. Tekrar teşekkür ederim. 🙂

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Atmış olduğunuz Hepsiburada linkinde satıcı Webdenal şeklinde bir firma görünüyordu ve daha önce arkadaşımın alışveriş yapmış olduğu ve memnun kaldığı bir firmaydı. Kendi sitelerine girerek ürünün orada kaç TL gibi bir rakama satıldığına bakmak istedim. 61,16 TL gibi bir rakama 4 g yerine 8 g alabildiğimi ve birden fazla bilgisayar için uygulama yapacağımı hesaba katarak Arctic MX-4 8 g Webdenal linkinden almaya karar verdim. Ürün elime ulaştıktan sonra değerlendirmemi burada herkesle paylaşarak başkalarının da faydalanmasını sağlayacağım. Tekrar teşekkür ederim.
Gerçekten çok isabetli bir araştırma yapmışsınız ben bakarken webdenal satıcısını gördüğüm için önermiştim ama kendi sitelerine gidip bakmamıştım Tebrikler :)
Şuan ki sıcaklık değerlerinizi bir yere not etmenizi ve termal macun yenileme işleminden sonra ki değerler ile karşılaştırmanızı öneririm.
Bu bilgileri daha sonra bizimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı