Genel sorunları olan Xiaomi telefonlar

Erdem Altunbaş

Decapat
Makaleler
3
Yer
Gaziantep
Merhaba, bugün sizlere bazı telefonlarda kronik hataları söyleyeceğim.

Redmi 9T/Poco m3.
Şarjda çok durunca bir daha açmıyor bilgisayara da bağladığımızda Qualcomm görüyor.

Redmi Note 9s/pro
Bu telefonlarda neden çıkıyor bilinmiyor ama kamera kısa devre yapıyor ve MIUI yazısında takılı kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok açıklayıcı ve geniş olmuş,
teşkler grçktn
POCO serisisinin en büyük kronik sorunu 1 aylık kullanımdan sonra ekranda ölü piksel çıkmasıdır. Xiaomi pişmanlıktır.
1 yıldır POCO kullanan ben SHOCK, ekranımda hiçbir sıkıntı yok(F3'lerde yeşerme sorunu var ve X3 Pro'nun 6GB modellerinde ghost touch olabiliyor ancak 12.5.4 ile düzeltildi bu da), ayrıca yazılım dışında neredeyse hiçbir sıkıntısı yok, Aldıktan 2 hafta sonra Custom ROM attım yüzüne bakmıyorum MIUI'ın çok akıcı ve güzel bir deneyim sunuyor.

Xiaomi yapmaz öyle şeyler. Xiaomi övme timi nerede kaldı? :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu tür mantar gibi ucuzluk telefon türeten firmalarda arıza ihtimalinin yüksekliği çok normal.

Çok açıklayıcı ve geniş olmuş,
teşkler grçktn

1 yıldır POCO kullanan ben shock, ekranımda hiçbir sıkıntı yok(F3'lerde yeşerme sorunu var ve X3 Pro'nun 6 GB modellerinde ghost touch olabiliyor ancak 12.5.4 ile düzeltildi bu da), ayrıca yazılım dışında neredeyse hiçbir sıkıntısı yok, aldıktan 2 hafta sonra Custom ROM attım yüzüne bakmıyorum MIUI'ın çok akıcı ve güzel bir deneyim sunuyor.

2 telefon sattım sırf bu sorundan sizde olmadı diye yok manasına gelmez.

Peki model belirtseniz daha iyi olmaz mı? POCO olarak genellerseniz cevap veririm doğal olarak, ben daha çok mid-range, flagship tarafını daha iyi biliyorum POCO'da.

2 tane POCO X3 Pro sattım bu sorundan 2 sindede aynı sorun oldu 1 aylık kullanımdan sonra. Anladım ki 100 telefonda alsam gene olacak telefoncular bile itiraf ediyor bu kronik sorunu. Kısacası Samsung'dan başka piyasada elle tutulur telefon üreticisi yoktur.

2 tane POCO X3 Pro sattım bu sorundan 2 sindede aynı sorun oldu 1 aylık kullanımdan sonra. Anladım ki 100 telefonda alsam gene olacak telefoncular bile itiraf ediyor bu kronik sorunu. Kısacası Samsung'dan başka piyasada elle tutulur telefon üreticisi yoktur.
Ölü piksel mi yoksa kendi kendine dokunma sıkıntısı mı? Dediğim gibi 6GB modellerinde ghost touching sıkıntısı çıkabiliyor ancak 12.5.4 ile neredeyse bu sorunu yaşayanların hepsinin sıkıntısı çözülmüş. POCO çok farklı bir marka gerçekten. Malzeme kalitesi falan berbat ancak fiyat segmentine göre sunduğu Chipsetler gerçekten mükemmel. Ben X3 NFC'yi 3000'e almıştım ve Samsung A71 5000TLydi ve aynı işlemciyi kullanıyorlar. Tamam Samsungun kamerası daha iyi, ekran da ise renk olarak daha iyi AMOLED sonuçta ancak ben artık 60hz ekrana bakamıyorum, o yüzden X3 NFC'yi seçmiştim. Benim de sıkıntılarım var yazılım haricinde mesela arka kapağı hemen çiziliyor ve kamera tarafı çok toz tutuyor ancak ben Custom ROM'larla ilgilendiğim ve çok sevdiğim için bana yazılım kısmı pek de sıkıntılı gelmedi hemen değiştim. Ölü piksel ilk defa duyuyorum gerçekten..., geçmiş olsun. Şimdi ne aldınız?

Ölü piksel mi yoksa kendi kendine dokunma sıkıntısı mı? Dediğim gibi 6 GB modellerinde ghost touching sıkıntısı çıkabiliyor ancak 12.5.4 ile neredeyse bu sorunu yaşayanların hepsinin sıkıntısı çözülmüş. POCO çok farklı bir marka gerçekten. Malzeme kalitesi falan berbat ancak fiyat segmentine göre sunduğu chipsetler gerçekten mükemmel. Ben X3 NFC'yi 3000'e almıştım ve Samsung A71 5000TLYDi ve aynı işlemciyi kullanıyorlar. Tamam Samsung'un kamerası daha iyi, ekran da ise renk olarak daha iyi AMOLED sonuçta ancak ben artık 60Hz ekrana bakamıyorum, o yüzden X3 NFC'yi seçmiştim. Benim de sıkıntılarım var yazılım haricinde mesela arka kapağı hemen çiziliyor ve kamera tarafı çok toz tutuyor ancak ben Custom ROM'larla ilgilendiğim ve çok sevdiğim için bana yazılım kısmı pek de sıkıntılı gelmedi hemen değiştim. Ölü piksel ilk defa duyuyorum gerçekten... Geçmiş olsun. Şimdi ne aldınız?

YouTube bakın herkes bu sorundan şikayetçi sizin haberiniz yok. Tuşlu telefona geçtim bidahada akıllı telefon tövbe gerek yok tuşlu telefon işimi görüyorda artıyor bile.

Markayı daha yeni kullanmaya başladım.

Bendeki cihaz sanırım aşırı yorulmadığı için Note 8 Pro modelinde görülen kronik sorunlar bende yok.

Gayet memnunum ama bu markayı övmek anlamına gelmez.

Yazılım konusunda şikayetçiyim mesela.
Custom ROM atmayı becersem Pixel Experience kullanacağım.

Her serinin belirli modellerinde kronik sorunlar görülebilir bu doğaldır.
De Xiaomi bu konuda sanki biraz fazla oluyor gibi.

Geri
Yukarı