Genel temizlik sonrası performans düşüşü

hocam iCUE uygulaması yaklaşık 2 ay önce aldığım Corsair Sabre Pro Champion CH-9303101 mouseun programı macun değişikliği ve temizlemeden önce de vardı pek problem oluşturmuyordu

daha önce hiç stres testi yapmadım nasıl yapacağım hakkında bilginiz var mı ?
Buradan uygulamayı bilgisayarınıza indirin.
Açın, üst sekmelerden benc bölümünden stress CPU seçeneğini seçin ve sıcaklıkları gözlemleyin.
Sıcaklık kontrolü için;
Speccy: Speccy - Free Download
HWMonitor: HWMONITOR | Softwares | CPUID

Bu arada, mause uygulamanızın diski %100 kullanması normal değil, extra DPI ayarınız renk ayarınız cart curt yoksa silin gitsin. Bir işe yaramadığını görüyorum anca bilgisayarı yük altına sokmuş. Olmadı tekrar yüklersiniz. Bu şekilde de gözlemleyin.

Buradan uygulamayı bilgisayarınıza indirin.
Açın, üst sekmelerden benc bölümünden stress CPU seçeneğini seçin ve sıcaklıkları gözlemleyin.
Sıcaklık kontrolü için;
Speccy: Speccy - Free Download
HWMonitor: HWMONITOR | Softwares | CPUID

Bu arada, mause uygulamanızın diski %100 kullanması normal değil, extra DPI ayarınız renk ayarınız cart curt yoksa silin gitsin. Bir işe yaramadığını görüyorum anca bilgisayarı yük altına sokmuş. Olmadı tekrar yüklersiniz. Bu şekilde de gözlemleyin.
Efendim uygulamayı devre dışı bıraktım yeniden başlattım sonuç böyle oldu bu sefer uygulamayla alakalı değilmiş.
1684709441575.png

Efendim uygulamayı devre dışı bıraktım yeniden başlattım sonuç böyle oldu bu sefer uygulamayla alakalı değilmiş. Eki Görüntüle 1788414
Sisteminizi arka planda sömüren, eğer kullanmıyor iseniz hiçbir işe yaramayan birçok uygulama ve hizmet çalışıyor.
9400F+RX570+120GB SSD+1 TB HDD sistemimden bir görüntü.
Ekran Alıntısı.PNG

Sisteminizi arka planda sömüren, eğer kullanmıyor iseniz hiçbir işe yaramayan birçok uygulama ve hizmet çalışıyor.
9400F+RX570+120GB SSD+1 TB HDD sistemimden bir görüntü.
Eki Görüntüle 1788423
3 dakikalık stres testi sonucu

@SapkaliPikacu sistemin açılması uzun sürüyor temizlik ve macun değişiminden önce 30 saniye gibi bir sürede açılıyordu şimdi 2 dakika civarı sürüyor. Temizlikten sonra herhangi bir program yüklemedim. Disk kullanımının %100 olması sadece bilgisayar açıldıktan sonra ilk 5 dakikada gerçekleşiyor. CPU-Z stres testinde 3 dakikada CPUID HWMonitor sonucuna göre Max 84° Speccy sonucuna göre Max 80° değerlerini gösteriyor. Sizce termal macunda problem var mı?

Şimdide 30 dakikalık bir stres testi yapıyorum sonucu 02.50'de yazarım.

02.18de başlayıp 02.48de sonlandırdığım CPU-z Stres testi sonucudur.

Sorunu çözdüm çözüm sırası= Denetim Masası / Sistem ve Güvenlik / Güç Seçenekleri / Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin / Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir / Hızlı başlatmayı aç (önerilen) seçeneğini aktifleştirince hızlı açıldı disk problemi kalktı.

Dosya Ekleri

• 30 dk CPU-z Stres Testi Sonucu.png
    30 dk CPU-z Stres Testi Sonucu.png
    234,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı