General Mobile 4G nasıl hızlandırılabilir?

Aytekin Ertunç

Centipat
Yer
Bursa Osmangazi yunuseli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8gb ram ddr4 Gigabyte Geforce rtx3050 Eagle Oc Ryzen 5 5500
Arkadaşlar selamünaleyküm. Vallahi kanser olacağım. Bu telefondan yeni telefonda almıyorlar. En sonunda fırlatıp kıracağım. Telefonu nasıl hızlandırabilirim? Telefon açarken bile donuyor telefon rootlu Custom ROM yüklü performance tweaker ve kernel adiutor ile hızlandırmaya çalıştım. Ama aynı yine hiç hızlanmadı.

Hocam o telefonu ben 6 yıl önce kullanıyordum ROM olarak stock GM 5 ROM’u performans olarak en iyisi onu kullanın derim ve kernel olarak hazır boosted kerneller var onlardan birisini flashlayin cok hızlanmaz ama şuanki halinden iyi olur.

Ne kadar kernel ve ROM kurarsan kur cihazın donanımı çok eski ve çok zayıf. Snapdragon 410 2013 yılının giriş seviyesi bir işlemcisidir. Günümüz yazılım gereksinimlerini karşılamıyor.

Hocam o telefonu ben 6 yıl önce kullanıyordum ROM olarak stock GM 5 ROM'u performans olarak en iyisi onu kullanın derim ve kernel olarak hazır boosted kerneller var onlardan birisini flashlayin cok hızlanmaz ama şu anki halinden iyi olur.

Hocam ben bu telefona geçen hafta QFIL'den crackling stock ROM yükledim seed ROM'lara geçemiyorum Fastboot'tan seed stock ROM'u yükleyince telefon tepkisiz kaldı bataryası çıkmış gibi oldu düzeltemedim telefonda ne titreme ne ekran hiçbir şey yok sadece bilgisayara takınca Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 diye bir yazı çıkıyor bilgisayarda.

Hocam ben bu telefona geçen hafta QFIL'den crackling stock ROM yükledim seed ROM'lara geçemiyorum Fastboot'tan seed stock ROM'u yükleyince telefon tepkisiz kaldı bataryası çıkmış gibi oldu düzeltemedim telefonda ne titreme ne ekran hiçbir şey yok sadece bilgisayara takınca Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 diye bir yazı çıkıyor bilgisayarda.
Hocam ADB üzerinden kurulum yapmanız gerek geri Seed'e dönmek için, Fastboot aracılığıyla yükleyebilirsiniz (gerekli dosyalar diğer Türk forumlarında mevcut. Bulmak için Google üzerine

[FASTBOOT][5 MAYIS] GM 5 Android 7.1.1 Stock Rom​

şeklinde yazarsanız karşınıza ilk çıkan sayfadaki dosyayı kullanabilirsiniz farklı forumların arasındaki kurallardan anca bu şekilde sıyrılabilirim link sağlayamıyorum maalesef. Crackling ROM'lardansa en stabili Android 5'te çalışan MIUI Portları (MIUI 9 özellikle) açık ara farkla (veya CyanogenmodROMS olabilirler ki zaten o da Crackling Stock ROM).

Ne kadar kernel ve ROM kurarsan kur cihazın donanımı çok eski ve çok zayıf. Snapdragon 410 2013 yılının giriş seviyesi bir işlemcisidir. Günümüz yazılım gereksinimlerini karşılamıyor.
Evet karşılamıyor ancak günü kurtarmak için idare edilebiliyor, GM 4G halen daha elimde duruyor ve kasıyor olsa bile güncel veya güncele yakın sürümlerle birçok uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz (en son kullandığımın üzerinden 1 sene geçti idarelik olarak 1 haftaya yakın kullanmıştım ve kasmalara kabulseniz yinede idare edebiliyorsunuz, uzun süreli kullanımda asla).

Hocam ADB üzerinden kurulum yapmanız gerek geri Seed'e dönmek için, Fastboot aracılığıyla yükleyebilirsiniz (gerekli dosyalar diğer Türk forumlarında mevcut. Bulmak için Google üzerine.

[FASTBOOT][5 MAYIS] GM 5 Android 7.1.1 stock ROM​

Şeklinde yazarsanız karşınıza ilk çıkan sayfadaki dosyayı kullanabilirsiniz farklı forumların arasındaki kurallardan anca bu şekilde sıyrılabilirim link sağlayamıyorum maalesef. Crackling ROM'lardansa en stabili Android 5'te çalışan MIUI portları (MIUI 9 özellikle) açık ara farkla (veya cyanogenmodroms olabilirler ki zaten o da crackling stock ROM).

Evet karşılamıyor ancak günü kurtarmak için idare edilebiliyor, GM 4G halen daha elimde duruyor ve kasıyor olsa bile güncel veya güncele yakın sürümlerle birçok uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz (en son kullandığımın üzerinden 1 sene geçti idarelik olarak 1 haftaya yakın kullanmıştım ve kasmalara kabulseniz yine de idare edebiliyorsunuz, uzun süreli kullanımda asla).

Hocam zaten Fastboot seed stock ROM'u yükledim sizin verdiğinizi yüklemiştim telefon bataryası çıkarılmış gibi oldu.

Arkadaşlar selamünaleyküm. Vallahi kanser olacağım. Bu telefondan yeni telefonda almıyorlar. En sonunda fırlatıp kıracağım. Telefonu nasıl hızlandırabilirim? Telefon açarken bile donuyor telefon rootlu Custom ROM yüklü performance tweaker ve kernel adiutor ile hızlandırmaya çalıştım. Ama aynı yine hiç hızlanmadı.

Hocam o telefona ne yaparsan yap istediğin seviyeye gelmez.

Geri
Yukarı