General Mobile Teknik Servis Çalışanının Wİ-Fİ Şifresini Vermemesi

The End

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Adana / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Geçen gün arkadaşımın GM 5 Plus telefonunun şarj soketinin temassızlık etme sorununa çözüm bulmak için bu sabah 10'da İstanbul Mecidiyeköy, Profilo AVM'de bulunan General Mobile teknik servisine gittik. Sıra alıp beklerken gözüm stantlarda bulunan telefon dikkatimi çekti. Telefonları kurcalarken Wİ-Fİ ağına bağlı olduklarını gördüm, neyse o anda sıra bize geldi. Ürün kayıt işlemi yapan hanımefendiye durumu anlattık, hanımefendide bize cihazın garantisinin bitmesinden dolayı 70 TL ücreti olduğunu ve verilerin silineceği hakkında onay vermemizi istedi. Arkadaşım maalesef ki yedekleme yapmadığından dolayı kabul etmedi. Ben tekrar hanımefendinin yanına gidip buranın Wİ-Fİ şifresi nedir diye sordum. Verdiği cevap ise "bağlantılarda sorun var, erişim sıkıntısı yaşanıyor, cihazlara bağlanmıyor" gibi boş laflar oldu. Bende iyi tamam deyip geçtim. 2 GB internetimiz vardı fakat Google Cloud'a 5 GB dosya atacağımızdan dolayı yetersiz kalacağını bildiğimizden Bluetooth ile gönderme işlemi yapmaya başladık. 20 dakikada 14 müzik gönderildiğini görünce farklı bir çalışan ile görüşmem sonucu her iki telefonumuza'da Wİ-Fİ şifresini girdi. 30 dakika içinde işlemleri halledip farklı bir çalışan arkadaş cihazı mümkün olmadığı sürece format atılmaması gerektiğine dair bir not yazacağını söyledi. Cihazı verdik beklerken mağaza önünde bir anda kargaşa çıktı, adamın telefonunu yapamamışlar galiba dışarıda telefonu yerden yere fırlatıyordu. Neyse Saat 3:30 da onarım işlemini bittiği söylendi. Burada demek istediğim İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan General Mobile Teknik Servise yolunuz düşmesin. İnternet şifresi vermemek için 40 takla atan hanımefendiye buradan selamlarımı iletiyorum.

Onu bunu bilmiyorum da, servisleri gayet başarılı bence. Telefonun kılıfına kentkart sıkıştırmıştım ekran bozulmuştu. Serive yolladım ekran değişti ve onun üstüne yumuşayan power tuşunu ve kronik sorunlu kulaklık jakını değiştirmişler. Para istemediler. Cuma günü yolladım, salı günü elime ulaştı. Tavsiye ederim :)

Mağazada bir kargaşa olduğu kesin de, oranın Wi-Fi şifresini size vermek zorunda değiller ki? Hatam varsa düzeltin.
Evet doğru. Fakat ihtiyaç olduğundan dolayı istedim. Diğer müşterilerde Wİ-Fİ ağından faydalanıyordu. Yanımda bir amca belirdi, evladım bu telefon neden instagrama girmiyor dedi. Bende telefondan dolayı olmadığını, Wİ-Fİ bağlantısından dolayı bir kısıtlama olduğunu söyledim. Sadece instagrama girmiyordu. Muhtemelen çalışan elemanlardan dolayı kısıtlama getirilmiş.
Onu bunu bilmiyorum da, servisleri gayet başarılı bence. Telefonun kılıfına kentkart sıkıştırmıştım ekran bozulmuştu. Serive yolladım ekran değişti ve onun üstüne yumuşayan power tuşunu ve kronik sorunlu kulaklık jakını değiştirmişler. Para istemediler. Cuma günü yolladım, salı günü elime ulaştı. Tavsiye ederim :)
Arkadaşımın GM 5 plus'da araç içinde kalmasından dolayı ekran basmıyordu, zar zor değişim yaptılar fakat şimdide bu sorun ortaya çıkmıştı. Neyseki yapıldı kurtulduk.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı