Generic Kernel'i nasıl geri yüklerim?

TeknoGamingYT

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçenlerde Linux Mint indirmiştim ve sistemime kurmuştum.

Oyun oynayanlar için XanMod adında bir kernel olduğunu duydum ve o kerneli yüklemek istemiştim.

Fakat şu an eski kernel (generic) sürümüne geçmek istiyorum. Nasıl geçerim?

Grub menü gemliyor ise, Linux açılırken bir iki kere zorla kapat yada yeniden başlat grub menu geliyor.

Grub menünün ikinci seçeneği olan Advanced options for Linux Mint diye bir seçenek çıkıyor. Orada Xanmod olmayan çekirdek ile başlat.
Sonra sudo apt purge linux-xanmod* yap, işlem bitiyor.

Grub menü gemliyor ise, Linux açılırken bir iki kere zorla kapat yada yeniden başlat grub menu geliyor.

Grub menünün ikinci seçeneği olan Advanced options for Linux Mint diye bir seçenek çıkıyor. Orada Xanmod olmayan çekirdek ile başlat.
Sonra sudo apt purge linux-xanmod* yap, işlem bitiyor.
Grub menü ile alakası yok.

Bende çok rahat XanMod kuruldu ve sistemi kullanıyorum fakat artık Generc Kernel'e dönmek istiyorum.

Teşekkürler.

Grub menü ile alakası yok.

Bende çok rahat XanMod kuruldu ve sistemi kullanıyorum fakat artık Generc Kernel'e dönmek istiyorum.

XanMod sistemdeki oyunları biraz hantallaştırdı.
Şimdi eski çekirdek sürümleri yani kernel sürümlerine erişebilmek için Grub menü kolay bir avantaj. Sen Grub menüden Xanmod olmayan bir kernel (çekirdek) ile sistemi başlatıp, Xanmod çekirdeğini silmelisin.

Sonra sistemin Linux Mint çekirdeklerini kullanır zaten. Bir daha bu işlemleri tekrarlamazsın. Sistemin Linux Mint çekirdekleriyle başlar hep.

Şimdi eski çekirdek sürümleri yani kernel sürümlerine erişebilmek için Grub menü kolay bir avantaj. Sen Grub menüden Xanmod olmayan bir kernel (çekirdek) ile sistemi başlatıp, Xanmod çekirdeğini silmelisin.

Sonra sistemin Linux Mint çekirdeklerini kullanır zaten. Bir daha bu işlemleri tekrarlamazsın. Sistemin Linux Mint çekirdekleriyle başlar hep.
SHIFT'e basılı tuttuğumda yeniden başlatma esnasında GRUB neden açılmıyor?
Sıkıntı bende mi? PC'de mi?

Geçenlerde Linux Mint indirmiştim ve sistemime kurmuştum.

Oyun oynayanlar için XanMod adında bir kernel olduğunu duydum ve o kerneli yüklemek istemiştim.

Fakat şu an eski kernel (generic) sürümüne geçmek istiyorum. Nasıl geçerim?

Güncelleme yöneticisinden görünüm e basıp Linux çekirdeklerine basıp normal bir kernel kurabilmeniz lazım.

Güncelleme yöneticisinden görünüm e basıp Linux çekirdeklerine basıp normal bir kernel kurabilmeniz lazım.
Başka kurulu kernel varsa burada yazanları yapabilirsiniz.
Ekran görüntüsü_2023-09-08_21-10-43.png

Son düzenleme:

Başka kurulu kernel varsa burada yazanları yapabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1937342
Teşekkürler fakat kendim sorunu çözdüm.

SecureBoot Enabled olduğu için açılmıyorsmuş.

Teşekkürler fakat kendim sorunu çözdüm.

Secure Boot enabled olduğu için açılmıyorsmuş.

Ayrıca timeshift kullanıyorsanız o da eski kernel'a geçirir sizi aklınızda bulunsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı