Geniş bilgisayar masası önerisi

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Herkese selam. Çift monitör kullanacağım sistem için geniş bir masa arıyorum.

Linkteki masa hoşuma gitti.

Sunta gibi şeylerin fiyatı arttığından şu an böyle bir masa yaptırmak hazırdan daha pahalıya gelir diye düşündüm. Bu yüzden bu ürünü almak istiyorum. Önerilere açığım.

60cm derinlik az. Zaten bir monitörün zemininin kapladığı minimum alan artık yeni modellerde 20-25cm falan. Klavye de bi' 20-25cm falan olsa nefes alacak yer kalmıyor. Bence en az 75cm derinliği olan bir model bak.

60cm derinlik az. Zaten bir monitörün zemininin kapladığı minimum alan artık yeni modellerde 20-25cm falan. Klavye de bi' 20-25cm falan olsa nefes alacak yer kalmıyor. Bence en az 75cm derinliği olan bir model bak.
Benim masam da 60cm, gerçekten nefes alacak yer yok. Monitör masanın en arkasına dayalı. Klavyenin bana doğru gelen kısmı neredeyse en uçta, monitör ile klavye arası 15cm var sadece. Masaya doğru düzgün bir şey koyamıyorsun.
Ayrıca klavyenin bilek desteği bile yok.

Herkese selam. Çift monitör kullanacağım sistem için geniş bir masa arıyorum.

Linkteki masa hoşuma gitti.

Sunta gibi şeylerin fiyatı arttığından şu an böyle bir masa yaptırmak hazırdan daha pahalıya gelir diye düşündüm. Bu yüzden bu ürünü almak istiyorum. Önerilere açığım.
bu masayı mağazada gördüm ve test ettim. yani sert bir darbe almadıkça sallanmıyor. bazı masalar gibi klavyede yazı yazarken yani sallanmıyor. monitörün 27 inç ve üzeri ise daha derin bir modele bakmanı tavsiye ederim. bende masa arayışındayım ve hala karar veremedim :). Bu arada incelediğim masa bu masadan 60*120 idi yani daha uzun olanın sağlamlığı ile arasında fark olabileceği kadar bir uzunluk farkı var arasında.

Kesinlikle katılıyorum. Ben klavyeyi monitörün altına itebilmek için monitörü asılı kullanıyorum. Diğer türlü kitap veya defter yüksekliği bile kurtarmıyordu.

1649364665478.png

1649364678752.png

Hocam dolap koyulması için yapılan yer, odadaki kısımın derinliği o civarlarda. 75 olursa çok dışarıda kalacak. Bir de odam küçük ve ayrıca kardeşimle kullandığımdan 75cm derinliği olan bir masayı odanın başka bir köşesine koysam küçük oda daha da küçülecek.

75 cm derinliği olan masalara baktım hiç güzel masa yok, genişlikleri az ve masaların fiyatları çok uçuk.

Kasam vs. zaten küçük 60 cm iyi olmaz mı? İkinci monitör dediğim zaten 18 inç falan.

Hocam dolap koyulması için yapılan yer, odadaki kısımın derinliği o civarlarda. 75 olursa çok dışarıda kalacak. Bir de odam küçük ve ayrıca kardeşimle kullandığımdan 75cm derinliği olan bir masayı odanın başka bir köşesine koysam küçük oda daha da küçülecek.

75 cm derinliği olan masalara baktım hiç güzel masa yok, genişlikleri az ve masaların fiyatları çok uçuk.

Kasam vs. zaten küçük 60 cm iyi olmaz mı? İkinci monitör dediğim zaten 18 inç falan.
Oda darsa yapacak bir şey yok, sistemin çok büyük değilse 60cm alınabilir tabi.

Benim masam da 60cm, gerçekten nefes alacak yer yok. Monitör masanın en arkasına dayalı. Klavyenin bana doğru gelen kısmı neredeyse en uçta, monitör ile klavye arası 15cm var sadece. Masaya doğru düzgün bir şey koyamıyorsun.
Ayrıca klavyenin bilek desteği bile yok.
Hocam monitörünüz kaç inç? Benim 27 inç 47cm derinliği olan masamda anca masanın arkasına dayalı geliyor. Klavyeyle arasında fazla mı mesafe bıraktınız?

İsterseniz masa düzenimi şöyle göstereyim:
20220407_235518.jpg

20220407_235619.jpg

Masanın derinliği 60, genişliği 110cm. Anca sığıyor iki monitör ve klavye fare. Monitörlerden biri 23, diğeri 19".

Geri
Yukarı