Genişlemiş vida yuvalarına çözüm önerisi

Lemi Galip

Megapat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir Merkez
Belki bilen vardır ama amacım çözüm arayanlara, daha önce kasamın ve sıvı soğutmanın radyatorunun vida yuvaları halk tabiri ile yalama oldu. Yerine geniş vida atacaktım ama bu iş her olduğunda bir tik geniş vida atsam daha kötüye giderdi. Biraz araştırma yaptım ve linkini paylaşacağım ürüne denk geldim. Urun çift karışımlı yapıştırıcı guzelce karistirdim ve kurdan yardımıyla radyatör ve kasanın yalama olan yuvasına surdum. Tam kapatmayacak şekilde vida dişlerini doldurdum. Sıcakta daha iyi kuruyor ve bir gün kaloriferin yanında beklettim. Hem kasamın hem radyatörümün orijinal vida yuvalarından daha iyi oldu diyebilirim. Radyatörü birkaç defa fan değişimi için, yuvası yalama olan kapağı defalarca açtım kapadım ve sonuç başarılı.

Merhabalar.

PCI-e genişleme slot vida yerleri genişlemiş bir kasa alacağım. Uzun dönem sonuçları nasıl?

Fotoğraf var mı ayrıca?

Hala kullanıyorum ama daha iyi bir şey öneriyim. Sun-Fix, iki macunu küçücük karıştırıyorum ve genişlemiş yuvaya güzelce, kurdan yardımı ile yapistiriyorum. Tam kurumadan vida ile yuvasını acip(sadece dış izi icin) 24 saat bırakıyorum. Tas gibi oluyor.

Anladım. Aklımda olsun.

Peki bunu yaptıktan sonra her sök taktan sonra tekrar yapmanız mı gerekiyor yoksa yapıp sanki orjinal vida deliği imiş gibi uzun süre kullanıyor musunuz?

Alternatif olarak;

Elektrikçilerin veya muslukçuların yalama olan vidalara bağladığı (ismini bilmiyorum) bant benzeri iplik veya arkasına alınabilecek bir conta-somun da işimizi görmez mi?

Geri
Yukarı