Genshin Impact yetersiz disk alanı hatası

Death Magnetic

Kilopat
Daha fazla  
Umarım yanlış yere açmıyorumdur konuyu. Şimdi bir oyun üzerinden sorunumu anlatacağım. Benim bilgisayarımın boyutu 250 GB ancak geçenlerde her şeyi silmeme rağmen 110 GB yer açılmıştı bu yüzden 162 GB alan isteyen Genshin Impact isimli oyunu yükleyemedim. Bir arkadaş format at daha çok yer açılır dedi ve dediği gibi oldu, 185 GB yer açıldı. Ancak yine yüklenmedi oyun. Şöyle ki, önceden yükleme başlamıyordu bile yer yok diye, şimdi başladı ve 80 GB ana oyun yüklendi. (162 GB alan lazım dese de oyunun boyutu 80 GB) Yükleme bittikten sonra üzerinde % işareti falan olmayan 2.bir yükleme oldu ve tamamının yüklenmesi yaklaşık 10 dakika sürdü. (3/1 3/2 3/3 şeklinde üç aşamalı bir yüklemeydi) Ve ikinci yükleme de bittikten sonra "Yetersiz disk alanı, yüklemeye devam etmek için alan açın." tarzında bir hata verdi.

Şimdi oyunda sıkıntı olduğunu sanmıyorum zira 185 GB her türlü yeterli olmalı. Oyunun boyutu 80 GB, istediği alan 162 GB sonuçta ama bu yüklemeden sonra hala hata vermeye devam etti ve PC'de toplam 480 MB yer kalmıştı.

Neden böyle oluyor bu? Bilgisayarımın depolama alanında mı bir sorun var acaba yoksa cidden oyun mu sıkıntılı? Ayrıca tüm oyunu sildikten sonra 185 GB olan alan 160 GB olarak kaldı ve silecek bir şey de bulamıyorum oyuna dair, bunun da neden olduğunu merak ediyorum. Bilgisayarım Casper Nirvana D300, bu siteden bir arkadaş çok kötü bir sistem demişti acaba parçaları kalitesiz diye mi böyle sorunlar oluyor? Amacım zaten her şekilde SSD alıp alan çoğaltmak ama yine de merak ediyorum. Bir daha falan yapıyorsam da yenisini alınca yapmayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı