Gerçek Hayat RPG Oyunu Oynamak İster misiniz?

Aslında hep ilgimi çeken bir türdür, ancak son zamanlarda oyun oynamaya pek vaktim yok. Oyuncu bulmada başarılar, Türkiye'de bu tip oyunların kitlesini toplamak zordur. En azından Discord sunucusuna katılmak isterim, vakit bulunca denerim.

Aslında hep ilgimi çeken bir türdür, ancak son zamanlarda oyun oynamaya pek vaktim yok. Oyuncu bulmada başarılar, Türkiye'de bu tip oyunların kitlesini toplamak zordur. En azından Discord sunucusuna katılmak isterim, vakit bulunca denerim.
Merhaba Discord'um : corvoattano.09

Türkiye'de d&d dersen anca böyle olur. Ver kömürü bassın oyunu. Bence uğraşma.

Bu kültürsüzler ne anlar d&d'den, FRP'den.

Ne alaka şimdi? Sizin bilmediğiniz bir şeyi ben bilsem siz kültürsüz mü oluyorsunuz? Kimseyle dalga geçtiğimiz vs. yok. Ne bu kin? Ne bu kibir? Oturmuş sandalyeye forumda kime sataşalım diye bekliyorsunuz herhalde.

Ne alaka şimdi? Sizin bilmediğiniz bir şeyi ben bilsem siz kültürsüz mü oluyorsunuz? Kimseyle dalga geçtiğimiz vs. yok. Ne bu kin? Ne bu kibir? Oturmuş sandalyeye forumda kime sataşalım diye bekliyorsunuz herhalde.

Aman kuzum sizin de hiç espri anlayışınız yok, sanki koca bir paragraf yazı yazıp sövdük. Sen bana kültürsüz desen gülerek esprili bir karışılık veririm.

Ama kabul etmek gerek şimdi bir teknoloji forumunda "FRPG ne la, gel kanka 23482493892 gündür yaptığımız gibi Rust atak biz" diye kamyoncu girişi yapmak kültürsüz duruyor.

Frp eskiden tam manası ile bir alt kültür öğesi idi. Sadece bizim ülkemize has değildi elbette bu durum. Dünyada da öyleydi. Masaüstü Frp oyunları çok eğlenceli olur zira kreatif düşünmeyi gerektirir. Sonsuz olasılığın olduğu dipsiz bir kuyu... Birkaç sene devam eden Frp oyunları olur. Tabi burada da arkadaş ortamının kalitesi ve DM'in mahareti de önemli faktörlerdendir. Tabi bu sadece bir oyundan ibaret değil. Birbirinden güzel de kitapları vardır. Fantastik edebiyat seven kitap kurdu arkadaşların Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı serilerine bakmalarını şiddetle öneririm. Bunun haricinde filmleri ve hatta bir çizgifilm serisi bile vardır. Meraklılar için Dungeons & Dragons çizgifilmine bakmalarını öneririm. Ben çocukken uykumdan feragat edip sabah okula gitmeden evvel açar izlerdim... Ek olarak Youtube'da Velutan isimli çok güzel bir Frp serisi başladı. Yeni başlayanların ve Frp müdavimlerinin bakmalarını öneririm.

FRP'in ne oldugunu bilmiyor musunuz yoksa dalga mı geciyorsunuz anlamadım bir aciklayiverin. Eğer dalgaysa komik cunku FRP bayağı eglenceli bir şey eger degilse ve RPG yapmaya ilginiz varsa bu da bir nebze sizi sarabilir ve arkadaşlarinizla kaliteli vakit gecirebilirsiniz diye dusunmekteyim.

Geri
Yukarı