Gereğinden fazla Watt'lı Kasa Sorun Çıkarır mı ?

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Benim bütçem çok fazla olmadığı için eski bilgisayara ilave yapacağım ve ilk olarak kasadan başlayacağım. Yapacağım sisteme göre Watt uygun olacak fakat eski sistemde watt düşük olacağı için yüksek wattlı kasada düşük watt sistem kullanırsam bir sorun yaşar mıyım?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Boşu boşuna fazladan elektrik harcamış olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. Sistem toplarken tekrardan forumdan yardım alacağım umarım konu kirliliği yapmış olmam fakat parça parça toplayacağım için parça parça konu açmam gerekecek sanırım ve buda beni rahatsız ediyor -.-

Hiçbir sorun olmaz.
Elektrik faturasında PSU 'nun yüksek olmasının bi' etkisi yoktur sistem ne çekiyorsa faturaya o yansır, yanlış bilgilendirme yapmayalım.
Nasıl yani ? Sistem örneğin 500W çekiyorsa 750W'lık güç kaynağı otomatikman 500W mı üretiyor ? Ben sürekli 750W üreteceğini sanıyordum. Bunu bilmiyordum, teşekkürler ! :)

Sorun olmaz.

Nasıl yani ? Sistem örneğin 500W çekiyorsa 750W'lık güç kaynağı otomatikman 500W mı üretiyor ? Ben sürekli 750W üreteceğini sanıyordum. Bunu bilmiyordum, teşekkürler ! :)
Örneğin 750 watt 80+ bir güç kaynağın var. Sistem bir an 100 watt güç istedi. Bu güç kaynağı %80 verimli olduğu için gücü 120 watt verir.

Sistemin gereğinden fazla yani 500w tüketen bir sisteme 750w takmaz sorun çıkarmaz ama zaten 500 w tüketen bir sisteme 750w güç kaynağı almak da pek akıl vari bir iş değildir . (500w-750w örneğin)

Geri
Yukarı