Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik

wrath

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar başlıkta belirttiğim gibi format atarken (Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik) bu hatayı alıyorum.
Ve sorunum o kadar saçma ki. net6 hdd yükleyicisi ile format atarken bu hatayı veriyor, ayrıca W7 USB/DVD DOWNLOAD TOOL ile Usb belleğe atıp tekrar denedim yine aynı hata sorun ne olabilir ?

Şunu belirteyim laptobumda ilginç bir sorun var IDE/ACHİ yerinde IDE kullanıyorum şuan ve ACHİ ye aldığımda sürekli mavi ekran verip yeniden başlatıyor pc kendisini.

Yazdırma işlemini zaten rufus ile yaptım ama yine aynı. Ayrıca diğer sorum format atarken ACHİ'ye alabiliyorum ama bilgisayarı normal açarken ACHİ modunda neden mavi ekran veriyor olabilir ?

-Edit : Win8'e hazır olduğumu düşünmüyorum :) w7 ile devam...

Son düzenleme:
Merhaba ana kartım Asus Max VIII gene format sırasında bios da görünen HDD ve SSD win kurulumu surasında gerekli bir cd/ dvd sürücü aygıtı eksik diyor win 8.1 çare midir? SSD'nin ve HDD sataların driverleri var mı ? Win 8.1 de asus max vii genede ide sata ayarı BIOS'a yok , birde ide moduna aldığımızı var sayalım performansa etkisi nasıl ? Teşekkür ederim.

Hocam merhabalar ASUS X556U marka laptop aldım free dos fakat usb ile windows 8.1 format atarken yüklemenin yarısında bozuk yükleme noktası hatası alıyorum usb'yi de Windows 8: UEFI Kurulum için Önyüklenebilir USB Flash Sürücü Hazırlamak enpedi-Windows 8 konusundaki gibi yapıp dosyaları tekrar attım ve ayrıca elimde windows 7 cd si var onda da Hiçbir aygıt sürücü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamam'ı tıklatın hatası aldık fakat ileri kısmı kapalıydı... yardım bekliyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı