CD-DVD bölümü açılmıyor

qweqw3q

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Potansiyel Oyun Geliştiricisi
Lenovo ideapad 320 laptop bilgisayarıma daha önce DVD sürücüsü yerine aparat ile SSD taktım ancak şuan geri taktığımda, ya açılmıyor, ya da bir tıkırtı, takılma sesleri gelerek açılıyor. Keza aynı şekilde açılmadığında da tıkırtılar geliyor. Bazen sorun düzeliyor, kapağını takınca bu sefer yine kapak açılmıyor. Nasıl çözebiliriz?

Laptopların optik sürücüsü değişebiliyor. Arızalanmış ise yenisini alabilirsin. Ya da detaylıca bakıp soruna neden olan aparatı da tespit ederek çözebilirsin belki. Mesela XBOX 360'ta açılmayan optik sürücü için kayışı söküp temizlemek yeterli oluyordu...

Laptopların optik sürücüsü değişebiliyor. Arızalanmış ise yenisini alabilirsin. Ya da detaylıca bakıp soruna neden olan aparatı da tespit ederek çözebilirsin belki. Mesela XBOX 360'ta açılmayan optik sürücü için kayışı söküp temizlemek yeterli oluyordu...
Yaklaşık 1 senedir hiç kullanmadım, sökerken bile sıkıntı var mı diye kontrol ederek söktüm. Durduk yere arızalanabilir mi? Ayrıca daha önceden Ram Bellekler bozuk olduğu için servise gönderdim ve Anakart değişimi yapıldı. Servise DVD sürücü ile değil SSD Aparatı ile yolladım. O şekilde anakart değişimi yapıldı. Onunla kaynaklı olabilir mi? Şuan oturmasında felan sıkıntı yok çalışıyor ama hala sesler geliyor ve geç açılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı