Gerekli sürücüleri nasıl tespit edebilirim?

Burak Dereli

Hectopat
Merhabalar. Yanlış veya eski bir sürücü yüklemek istemiyorum. Otomatik sürücü yükleme programları da genelde hatalı çalışıyor onlarla uğraşmak istemiyorum. Hangi aygıtların sürücülerine ihtiyacım olduğunu nasıl öğrenirim? Tek tek hepsini kendi sitelerinden indirip yüklemek istiyorum. Chipset, LAN, ses ve ekran kartı dışında neler var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sekmede gördüğün herşeyin sürücüsü var :) Benim önerim önce işi Windows Update'e bırak. Ardından ekran kartı sürücünü, LAN ve ses sürücünü yüklemen.

Ekran Alıntısı.PNG

En kesin çözüm, ilk olarak anakart üreticinin sitesinden anakart modelini bularak tüm sürücüleri indir, ardından ekran kartı sürücünü ise örn. NVIDIA için NVIDIA GeForce Experience benzeri üretici yazılımı ile kur. Bilgisayarım > Aygıt Yöneticisi'ne git, eğer sarı ünlem olan bir cihaz varsa o cihaza sağ klik yap, Özellikler > Ayrıntılar > Donanım Kimlikleri seç. Ün üstteki değeri Google'da aratıp, o sürücüyü indir ve kur. En kesin çözümler bunlardır.

Windows Update ile sürücüleri yükleyip chipset ve ekran kartı sürücüsünü güncellemen yeterli.

Şu ekranda bi sürücü göstermiyor. Anakartın sitesinde de 3. nesil işlemciler için diye bir not var en son verdikleri dosyada da:
AMD Chipset Driver
(Note) Win10 ver.1903 supported.
(Note) For 3rd AMD Ryzen CPU support.

Şimdi şu linkten buldum b450 sürücüsünü: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Teşekkürler arkadaşlar. 🙏

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı