Gereksinimleri atlayıp Windows 11 kurmak sorun yaratır mı?

Aykut Usta

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle iyi akşamlar. Kullandığım bilgisayarın işlemci ve TPM desteği bulunmamakta. Bundan dolayı Windows 11 kullanamamaktayım. Gereksinimleri atlayıp Windows 11'i kurarsam bilgisayarımda ne gibi sıkıntılar oluşabilir, ne gibi riskleri vardır? Beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows 11 için şu an aman amanlık bir gerek yok. Bu geçişinizin nedenini Android sistemine veya görünüme bağlıyorum. Bence bekleyin sistem iyice bir otursun ondan sonra kendileri kaldırırlar bu gereksinimleri. Geçiş sayısı bayağı bir az.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle iyi akşamlar. Kullandığım bilgisayarın işlemci ve TPM desteği bulunmamakta. Bundan dolayı Windows 11 kullanamamaktayım. Gereksinimleri atlayıp Windows 11'i kurarsam bilgisayarımda ne gibi sıkıntılar oluşabilir, ne gibi riskleri vardır? Beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi forumlar.
Windows 11'i destekleyen bilgisayarlar bile Windows 11'de sorun yaşarken geçmek ne kadar mantıklı siz düşünün.
Ne gibi sıkıntıları var acaba?
Performans düşüklüğü, animasyonların yavaşlığı, mavi ekranlar, buglar vs vs.

Pek bir zararı olmaz zaten Microsoft dahi bazı çözümler sundu ama bazı güncellemelerde ve oyunlarda sıkıntı yaratabilir onların çözümü var mıdır bilemem. Şahsen kullanıyorum hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım tabi ki bazı alanlarda sıkıntılar olabilir geçmek için bir neden yok açıkçası eğer daha iyileştirilmiş bir sürüm gelirse geçilebilir.

Destekleyen bilgisayarda kullanıyorum ve memnunum.

Fakat desteklemeyen PC'de TMP'yi geçip kurulup yaptığımda Windows 10'a göre daha ağır geldi.
Desteklemeyen sistemde şahsen önermem, denediğim işlemci 5. nesil i5 idi.

Windows 11'i destekleyen bilgisayarlar bile Windows 11'de sorun yaşarken geçmek ne kadar mantıklı siz düşünün.

Performans düşüklüğü, animasyonların yavaşlığı, mavi ekranlar, buglar vs vs.
Dediğinizde çok haklısınız.
Pek bir zararı olmaz zaten Microsoft dahi bazı çözümler sundu ama bazı güncellemelerde ve oyunlarda sıkıntı yaratabilir onların çözümü var mıdır bilemem. Şahsen kullanıyorum hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım tabi ki bazı alanlarda sıkıntılar olabilir geçmek için bir neden yok açıkçası eğer daha iyileştirilmiş bir sürüm gelirse geçilebilir.
Peki tahminen bu sıkıntılar ne kadar süre içerisinde düzeltilir? Bu gereksinimlerin kaldırılma ihtimali var mıdır?
Benım bilgisyar her şeyı desteklıyor lakin işletim sistemi tam oturmadan geçmeyi düsünmüyorum.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

Geri
Yukarı