Gereksinimleri atlayıp Windows 11 kurmak sorun yaratır mı?

Aykut Usta

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle iyi akşamlar. Kullandığım bilgisayarın işlemci ve TPM desteği bulunmamakta. Bundan dolayı Windows 11 kullanamamaktayım. Gereksinimleri atlayıp Windows 11'i kurarsam bilgisayarımda ne gibi sıkıntılar oluşabilir, ne gibi riskleri vardır? Beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum cevaplarınızdan ötürü. Umarım bu konu benim gibi merak edenlere yardımcı olur. İyi forumlar iyi akşamlar hepinize.

Bu arada geçme konusunda kararsız kalanları anlarım da "işte şurası hatalı, şu kadar mavi ekran aldım" diyenler sıkıyor bence. Benim cihazım ahım şahım bir şey değil Windows 10'u sıkıntısız çalıştırıyordu, 11'i de sıkıntısız çalıştırdı. Aralarında devasa bir fark olmadığı için sanıldığı kadar bug çökme vs olamaz zaten. 10'u kullanamayan adam 11'i de kullanamaz. Ha geçmeye gerek var mı? Bence yok. Çünkü en büyük fark olan arayüz dışında ben fazla bir değişim göremedim :D Hatta bazı özellikleri çıkarttıklarını bile söyleyebilirim. Ama meraklısı varsa geçsin ben her zaman en güncel sürümleri kullanmayı severim ondan geçtim memnunum 10'dan pek bir farkı yok.

Bu arada geçme konusunda kararsız kalanları anlarım da "işte şurası hatalı, şu kadar mavi ekran aldım" diyenler sıkıyor bence. Benim cihazım ahım şahım bir şey değil Windows 10'u sıkıntısız çalıştırıyordu, 11'i de sıkıntısız çalıştırdı. Aralarında devasa bir fark olmadığı için sanıldığı kadar bug çökme vs olamaz zaten. 10'u kullanamayan adam 11'i de kullanamaz. Ha geçmeye gerek var mı? Bence yok. Çünkü en büyük fark olan arayüz dışında ben fazla bir değişim göremedim :D Hatta bazı özellikleri çıkarttıklarını bile söyleyebilirim. Ama meraklısı varsa geçsin ben her zaman en güncel sürümleri kullanmayı severim ondan geçtim memnunum 10'dan pek bir farkı yok.
Arayüzü Windows 10'a göre çok daha yavaş çalışıyor.

Ne gibi sıkıntıları var acaba?

Epson yazıcılarda veya diğer yazıcılarda sürücü hataları, çok kez çıkan mavi ekranlar vb.
Bu arada geçme konusunda kararsız kalanları anlarım da "işte şurası hatalı, şu kadar mavi ekran aldım" diyenler sıkıyor bence. Benim cihazım ahım şahım bir şey değil Windows 10'u sıkıntısız çalıştırıyordu, 11'i de sıkıntısız çalıştırdı. Aralarında devasa bir fark olmadığı için sanıldığı kadar bug çökme vs olamaz zaten. 10'u kullanamayan adam 11'i de kullanamaz. Ha geçmeye gerek var mı? Bence yok. Çünkü en büyük fark olan arayüz dışında ben fazla bir değişim göremedim :D hatta bazı özellikleri çıkarttıklarını bile söyleyebilirim. Ama meraklısı varsa geçsin ben her zaman en güncel sürümleri kullanmayı severim ondan geçtim memnunum 10'dan pek bir farkı yok.

Çok şanslısınız hocam. Ben anakartı yakıyordum.

Çok şanslısınız hocam. Ben anakartı yakıyordum.
Oops... Bu fazlaymış. Bilmiyorum bu kadarını duymamıştım :D Geçtiğimden beri en anormal sıcaklıklar işlemcimde yaşandı onlar da inişli çıkışlı olduğu için çok sallamadım açıkçası. Anakartın az daha yanacağını nasıl öğrendiniz? Bir yazılımı var mı sıcaklık ölçümü mü yapıyor? Ve nasıl şüphelendiniz?

Oops... Bu fazlaymış. Bilmiyorum bu kadarını duymamıştım :D geçtiğimden beri en anormal sıcaklıklar işlemcimde yaşandı onlar da inişli çıkışlı olduğu için çok sallamadım açıkçası. Anakartın az daha yanacağını nasıl öğrendiniz? Bir yazılımı var mı sıcaklık ölçümü mü yapıyor? Ve nasıl şüphelendiniz?

Hocam HWMonitor açıktı arkada. Birden işlemci 90 dereceye çıktı. Cihaz Casper fan yok. Sonra mavi Ekran'a düştü. Açıldığında BIOS'a girdi. Bu hadiseyi Windows 10 da da yaşadım. Ve maalesef 512 GB Toshiba hard diskim yanık kokuları ile yandı. Önerim cihazınız laptop ise altına kaliteli bir fan alın 🙂

ben geçtim fena değil .

Adsız.png

Hocam HWMonitor açıktı arkada. Birden işlemci 90 dereceye çıktı. Cihaz Casper fan yok. Sonra mavi Ekran'a düştü. Açıldığında BIOS'a girdi. Bu hadiseyi Windows 10 da da yaşadım. Ve maalesef 512 GB Toshiba hard diskim yanık kokuları ile yandı. Önerim cihazınız laptop ise altına kaliteli bir fan alın 🙂
Laptop'sa evet normal geldi... Ama benim masaüstü ve oda sıcaklığım da genelde düşük oluyor hem kasa için hem de sıcağa gelemediğim için :D

Yeni konular

Geri
Yukarı