Gereksiz dosyaları silen exe nasıl oluşturulur?

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar bugün aklıma bir şey takıldı PC'deki gereksiz dosyaları (temp,%temp%,prefetch dosyalarının içindekiler) elle değil de bir exe dosyası oluşturup temizleme işlemi yapabilir miyiz? Ve mümkünse bunu nasıl yapabileceğimi de anlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'ye zararı yok.
Bu işlem temp, prefetch, recent, %temp% dışında appdata vs. tüm gereksiz, geçici, çöp dosyaları temizliyor. Genel kullanıcı sadece prefetch falan temizlenince, komple temizlendi sansada, aslında o sadece buzdağının görünen kısmı 🙂
Stabilitenin anasını ağlatıyor kısaca. Her yere spamlamışsınız bu programı yapmayın.

Stabilitenin anasını ağlatıyor kısaca. Her yere spamlamışsınız bu programı yapmayın.
Bunu her gün yapmayacaksınız zaten.
Ayrıca bu 3. parti program değil, birzat Windows BAT dosyası ile oluşturulan gereksiz, çöp dosya kaldırma işlemi.
Bunu 1'aydan, 1'aya yapmak sağlık performans açısından iyi.

Bunu her gün yapmayacaksınız zaten.
Ayrıca bu 3. parti program değil, birzat Windows BAT dosyası ile oluşturulan gereksiz, çöp dosya kaldırma işlemi.
Bunu 1'aydan, 1'aya yapmak sağlık performans açısından iyi.
Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sonra bu özellik neden düzgün çalışmıyor gibi sorular sorarsınız kendinize. 3. parti bir komut dosyası. BAT olması onu 1. parti kılmıyor.

İndir BAT dosyasını, düzenle kısmından, silme ve sildikleri yerlere bak.
Hiç zararlı bir işlem yok.
Zararlı işlem olmadığına siz mi kanaat getirdiniz? Yoksa bu Microsoft mühendisleri gerizekalı mı yıllardır bu klasörleri barındırıyor?

Zararlı işlem olmadığına siz mi kanaat getirdiniz? Yoksa bu Microsoft mühendisleri geri zekalı mı yıllardır bu klasörleri barındırıyor?
O dosyalar, internetten izlediğimiz 1 videoyu bile, tutan girdiğimiz her şeyi datasını tutar ve hiçbir işe yaramaz, bunun için üstün zeka olmaya gerek yok. 1 aydan, 1 aya temizlemek performans açısından yararlıdır.

Microsoft mühendislerine gelirsekte, bu dosyaları ise işlemleri hızlandırmak için kullanırlar.
Sen bir video izledin, Windows'da sen tekrar izleyince hızlı olsun diye, onun dosyalarını tutar.
Ve bu senin yaptığın her işlemde olur, uygulama kullanma, internette gezmende vs.

Bu yüzden 1 aydan, 1 aya temizlik en sağlıklısıdır. Eğer az kullanıyorsan PC'yi 2 aydan, 2 aya temizlersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ve bu videodaki dosya temizlemek için, oluşturulan BAT dosyası.
Benim paylaştığım BAT dosyası, sadece sonda duraklamak yerine, çıkıyor.

O dosyalar, internetten izlediğimiz 1 videoyu bile, tutan girdiğimiz her şeyi datasını tutar ve hiçbir işe yaramaz, bunun için üstün zeka olmaya gerek yok. 1 aydan, 1 aya temizlemek performans açısından yararlıdır.

Microsoft mühendislerine gelirsekte, bu dosyaları ise işlemleri hızlandırmak için kullanırlar.
Sen bir video izledin, Windows'da sen tekrar izleyince hızlı olsun diye, onun dosyalarını tutar.
Ve bu senin yaptığın her işlemde olur, uygulama kullanma, internette gezmende vs.

Bu yüzden 1 aydan, 1 aya temizlik en sağlıklısıdır. Eğer az kullanıyorsan PC'yi 2 aydan, 2 aya temizlersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ve bu videodaki dosya temizlemek için, oluşturulan BAT dosyası.
Benim paylaştığım BAT dosyası, sadece sonda duraklamak yerine, çıkıyor.
Tamam bana yararını kanıtla seni tebrik edeceğim.

Tamam bana yararını kanıtla seni tebrik edeceğim.
+Başlangıçta, daha az dosya bulundurarak, Windows boot süresini kısaltma. (hücrelerimiz açılışta daha az dosya ile uğraştığı için)
+Daha az ve daha toplu olduğu için, disk verilere erişim grafikini iyileştirecektir.
+Disk birleştirme, parçalanan dosyaları toplar ve hücrelerin daha az dosya üzerinden ilerleyip rahatlamasını ve hızlandırmasını sağlar ve biz, bu yaptığımız işlem ile hücrelerimizin uğraştığı dosyayı azaltıyoruz ve hücrelerimizi rahatlaması, hızlanmasını sağlar. Tıpki birleştirme yöntemi ama burada dosya birleştirme işlemi yapmıyoruz.
+Eğer 1-2 sene gibi bir zamandır bu işlemi yapmıyorsa 3-4 GB alan kazanır. (PC'yi ne kadar kullandığına bağlı)

Ve eğer eski SSD, HDD kullanıyor isen, bu işlemi yaparak, oyundaki dropları azaltabilirsin.
Örnek: Arkadaşımın HDD'si olan bilgisayarı vardı, 3-4 yıldır format atmıyordu ve oyunlarına drop giriyordu.
Sonra bu işlemi yapınca, oyunlarda drop yeme sorunu azaldı ve PC daha hızlı olup, daha hızlı açılmaya başladı. Ayrıyeten 9GB alanıda arttı.
Windows 7 eski laptopumada yaptım bu işlemi, CS:GO'da drop yerken, bunları yapınca drop yok olmadı ama ciddi derecede azaldı.

+Başlangıçta, daha az dosya bulundurarak, Windows boot süresini kısaltma. (hücrelerimiz açılışta daha az dosya ile uğraştığı için)
+Daha az ve daha toplu olduğu için, disk verilere erişim grafikini iyileştirecektir.
+Disk birleştirme, parçalanan dosyaları toplar ve hücrelerin daha az dosya üzerinden ilerleyip rahatlamasını ve hızlandırmasını sağlar ve biz, bu yaptığımız işlem ile hücrelerimizin uğraştığı dosyayı azaltıyoruz ve hücrelerimizi rahatlaması, hızlanmasını sağlar. Tıpki birleştirme yöntemi ama burada dosya birleştirme işlemi yapmıyoruz.
+Eğer 1-2 sene gibi bir zamandır bu işlemi yapmıyorsa 3-4 GB alan kazanır. (PC'yi ne kadar kullandığına bağlı)

Ve eğer eski SSD, HDD kullanıyor isen, bu işlemi yaparak, oyundaki dropları azaltabilirsin.
Örnek: Arkadaşımın HDD'si olan bilgisayarı vardı, 3-4 yıldır format atmıyordu ve oyunlarına drop giriyordu.
Sonra bu işlemi yapınca, oyunlarda drop yeme sorunu azaldı ve PC daha hızlı olup, daha hızlı açılmaya başladı. Ayrıyeten 9GB alanıda arttı.
Windows 7 eski laptopumada yaptım bu işlemi, CS:GO'da drop yerken, bunları yapınca drop yok olmadı ama ciddi derecede azaldı.
Sana kanıtla diyorum şöyle böyle olur diyorsun.

Sana kanıtla diyorum şöyle böyle olur diyorsun.
Dostum bazı şeyleri, sanaldan kanıtlayamazsın.

5kg basınca dayanabilen bir tahtanın üzerine, 10kg koyarsan kırılır. Bunun için illa kanıt gerekmez.
Ve eğer internette bunun üzerine araştırırsan, bilgi sahibi olursun.
Sadece SSD, hücrelerin, nasıl çalıştığının vs. mantığını bilsen bile çok kolay anlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı