Gereksiz mesajların tanımı nedir?

• Konuyu başlatan DNA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 499
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
6 uyarım var ve 6 uyarı da gereksiz mesaj. Bazılarına hak veriyorum bazılarına vermiyorum. "Konuyla alakasız mesaj." bence biraz fazla geniş bir tanım oluyor. Örneklendirilmesi lazım. Mesela bugünkü uyarım, kendi konumun altına geldi:

technopat.png

Tartışmayı uzatmamak için "Tamam." yazmak ne kadar gereksiz olabilir? Kime zararı oldu? Daha ağır şeyler yazanlar uyarı almadan sadece mesajları düzenlenerek sıyrılabilirken bu kadar basit bir şey için ceza almak insanın canını sıkıyor. Bunun için bir cevap arıyorum.

Merhaba,

Konu başlığına cevap vermeyen tüm mesajlar, gereksiz olarak değerlendiriliyor. “PC kameralarının üzerini kapatıyor musunuz?” sorusuna cevap vermek yerine bir üyeyle tartıştığınız için gereksiz mesaj uyarısı aldınız. Vereceğeniz cevapların konu başlığıyla alakalı olması gerekiyor. Gereksiz mesajları cevaplamak yerine rapor etmelisiniz.

Alakalı bir cevap olarak şu şekilde yazılabilirdi: “Bant ile kapatmak benim için önemli bir önlem. İzinsiz bir şekilde fotoğrafım çekilemiyor. Sizinle daha fazla tartışmayacağım.” Sadece “Tamam.” yazmanız konuya katkı sağlamıyor. Üstelik karşınızdaki üyeyi kışkırtabilir ve daha fazla gereksiz mesaja yol açabilir. Konu, asıl sorudan sapmış olur.

Sağlıklı günler dileriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı