Çözüldü Geri yükleme sırasında bilgisayarı kapatmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efeli

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
msi 1050Ti
Anakart
msi B365M PRO-VH
İşlemci
İ59600k
Merhaba arkadaşlar, ben bir dosya indirdim. Virüs olmadığından %70 emin olmama rağmen sistemi geri yüklemek istedim. Yaklaşık 3 saattir kayıt defteri geri yüklemesinde takılı kaldı. Ben de PC'yi kapatıp açmaya karar verdim. Açınca siyah bir ekran ve gidip gelen görev çubuğu ile karşılaştım. İnternette Windows 10 USB'si takınca gelen menüden onar bölümünden geri yükleme seçeneği seçin diyor emin olamadım ne yapmalıyım. İşletim sistemi Windows 10.
Not: Sadece sistemin ve birkaç oyunun olduğu SSD'yi geri yükledim.

Çözüm
Yaklaşık 5 kez denedim ama hala aynı. Çözüm olarak ne önerirsiniz?

CTRL + alt + del basıp oradan Shift basılı tutarak yeniden başlat tuşuna basarsanız başlangıç onarmaya girebilirsiniz, orada Windows'u onarmak için bir sürü seçenek var. Bir de CTRL + alt + del basıp Görev Yöneticisi açıp dosya > çalıştır kısmından explorer.exe yazıp Windows Gezgini açmayı deneyebilirsiniz.
Sistem geri yükleme işlemi yarıda kesilirse hiç iyi şeyler olmayabilir. Windows dosyalarını, sistem kayıt defterlerini ve diğer verileri, dosyaları geri yüklediği için bir an kapatılınca hem veri kaybı olabilir hem de bazı Windows dosyaları yüklenemeyebilir. Keşke bekleseydiniz biraz daha. Bilgisayarı tekrar kapatıp açmayı deneyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Sistem geri yükleme işlemi yarıda kesilirse hiç iyi şeyler olmayabilir. Keşke bekleseydiniz biraz daha. Bilgisayarı tekrar kapatıp açmayı deneyebilir misiniz?

Ben de buna benzer olaylar yaşadım. Gerçekten insan bekledikçe bilgisayarı zarar görecek gibi hissediyor o an çok panik yaptırıyor benim gibi bilinçsiz kullanıcılara.

Sistem geri yükleme işlemi yarıda kesilirse hiç iyi şeyler olmayabilir. Windows dosyalarını, sistem kayıt defterlerini ve diğer verileri, dosyaları geri yüklediği için bir an kapatılınca hem veri kaybı olabilir hem de bazı Windows dosyaları yüklenemeyebilir. Keşke bekleseydiniz biraz daha. Bilgisayarı tekrar kapatıp açmayı deneyebilir misiniz?

Ben de buna benzer olaylar yaşadım. Gerçekten insan bekledikçe bilgisayarı zarar görecek gibi hissediyor o an çok panik yaptırıyor benim gibi bilinçsiz kullanıcılara.
Siz nasıl çözdünüz?

CTRL + alt + del basıp oradan Shift basılı tutarak yeniden başlat tuşuna basarsanız başlangıç onarmaya girebilirsiniz, orada Windows'u onarmak için bir sürü seçenek var. Bir de CTRL + alt + del basıp Görev Yöneticisi açıp dosya > çalıştır kısmından explorer.exe yazıp Windows Gezgini açmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm

Çok teşekkürler hocam sayenizde çözebildim. :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı