Windows 10 "Sistem geri yükleme sırasında belirtilmeyen bir hata oluştu"

Kuty

Hectopat
Sistem geri yükleme yapacaktım, güvenlik duvarını ve antivüris programlarını devre dışı bıraktım sistem geri yükleme noktasında 4 yer vardı onlardan en yakını olan ayın 19'una geri yükleme yaptım 15dk yükleme yaptı ama bu sorun ile karşılaştım, nedeni nedir ?
system.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem dosyalarının silinmesi gibi bir durumdan geri yükleme yapamıyordur. Windows ile ilgili herhangi bir sorunu çözmek için bu yöntemi deneyin. Tekrar kurulum yaparak programlarınız kaybolmadan sistemi düzgün çalışır hale getirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta 10586 kasım ayı güncellemesini aldıysanız bu kurulumun iso dosyası ile kurulum yapmanız. 10240 yapısındaysanız 10586 iso kurulumu ile kurulum yaparsanız aynı zamanda güncelleme yapmış olursunuz.

Programlarınızı, dosyalarınızı kaybetmeden yükseltme yaparmış gibi tekrar kurulum yaparak sorunu çözebilirsiniz. Tekrar kurulum yapmak için burdan Windows 10 medya oluşturma aracını indirin sürümünüze uygun kurulumu seçip ayarları koruyan ilk seçenek otomatik olarak seçilirse yükseltme yaparmış gibi kurulum yapın. Otomatik seçilmezse yanlış kurulumu indirmişsiniz demektir.

Tamam doğru işlemi yapmışsınız. 3 GB civarında indirme yapılır. İndirme yaptıktan sonra kurulumun süresi sabit diskinizin hızına göre değişir. Araçtan kurulum indirilip hazırlandıktan sonra Windows içinden tam ekran olarak yüklenecek dosyaların hazırlanması işlemi yapılır. Bu esnada klavyeden başlat tuşuna basıp bilgisayarı kullanabilirsiniz ama tavsiye etmem. Bilgisayar yeniden başlatılıp eski işletim sisteminizden yükseltme yaparken çıkan ekran çıkar. Büyük yüzde işareti var. 3 aşamada kurulum gerçekleştirilir. HDD kullanıyorsanız 1 saate yakın sürebilir. SSD kullanıyorsanız daha hızlı yükleme olur. Kurulum bittikten sonra ekran kartı gibi sürücülerinizi tekrar yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bazı Windows ayarları değişebilir, onları da tekrar ayarlarsınız.

Hocam o indirileni durdurdum format atmadan önce yeni bir bölüm açıp windows 10 un dosyalarını oraya koymuştum setup vs.Onu tekrar açtım ve videodaki gibi (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
) adım adım ilerliyorum bunun gibi yapsam sorun olur mu ?

Sorun olmaz. Ama 10586 yapısına güncelleme yaptıysanız, 10586 kurun. Komut satırına winver yazıp hangi yapıda olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Doğru. İsterseniz 10586 sürümünün iso dosyasını indirip aynı yöntemle güncelleme yapabilirsiniz. Önemli olan 10586 yapısına 10240 kurmaya çalışmamak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı