GeT ile Satışlarda Ürün Güvenliği

OkuyomBenYa

Kilopat
Daha fazla  
Sahibinden GeT ile ürün satıyorum ancak mal güvenliği için alınabilecek tedbirler nelerdir? Noter tarzında mahkemede işe yarayacak deliller neler olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz günlerde RAM satışı yaptım. GeT sadece paranızı koruyor daha çok alıcının lehine çalışıyor.
Alıcı ürünü kullanıp bozup bu bozuk diyip 14 gün içinde geri gönderebilir. Sahibinden buna bir şey yapamıyor. Ancak ürünü göndermeden önce ürünün çalıştığına dair video resim gibi kanıtlar oluşturmalısınız. Ürün alıcıya ulaştığında yazılı onay istemelisiniz çalışıyor gibi. Sağlam gönderdiğiniz ürün arızalı olarak size geri iade yapılırsa tüketici haklarına başvurabilirsiniz elinizdeki kanıtlarla.

Ben sıcak bakmıyorum GET satışlarına. Sıfır ürüne asla GET açmayın. 2.el için ise kullanıp iade hakkı olduğu için gene riskli. Ürünün çalıştığını kanıtlayıp kapıda ödeme yöntemi ile gönderin. Paranız da malınız da güvende olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı