Sahibinden'de GeT ile Ürün Satmak

sefa_41

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 **Msi GTX 1070Ti Gaming X** Team T-Force 4x8 3200MHz CL16** Asus Prime B450M-A II **BenQ XL2411 144Hz@1ms**
Meslek
Uçak Teknikeri
Sahibinden üzerinden GeT ilanı açıp elimdeki sıfır ürünü satacağım. Şimdi arkadaş satın aldı diyelim ben ürünü gönderdim arkadaş sıfır kutuyu açtı sonra beğenmedi, sonra ne olacak ürünü geri gönderirse ben nasıl satacağım? Bu konuda Sahibinden'in bir önlemi var mı? Deneyimleyen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Not: Ürün sıfır ve kontrol bandrolü açılmamıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
GET tamamen alıcıyı koruyor. Mesela adam GET ile PC alsa, RAM'leri söküp geri gönderse hiçbir şey yapamazsın.

GET satışı pişmanlıktır, İstanbul'dan Giresun'a işlemci sattım. Müşteri stok fanını alıp geri gönderdi. Başın ağrır hiç uğraşma

Son düzenleme:
Sahibinden üzerinden GeT ilanı açıp elimdeki sıfır ürünü satacağım. Şimdi arkadaş satın aldı diyelim ben ürünü gönderdim arkadaş sıfır kutuyu açtı sonra beğenmedi, sonra ne olacak ürünü geri gönderirse ben nasıl satacağım? Bu konuda Sahibinden'in bir önlemi var mı? Deneyimleyen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Not: Ürün sıfır ve kontrol bandrolü açılmamıştır.
Daha önce başıma geleni anlatayım ona göre karar ver. GET ile R9 290X kartı vatandaşın birine sattım. Arkadaşa kart ulaştı ve PSU yetersiz sistemim kaldırmıyor diye iade etti. Gelen kartın soğutucu bloğu aynı olmasına karşın altta bulunan R9 290X kartı, R9 280X ile değiştirip bana yollamış. Fazlasıyla geri aldım ama kendi yöntemlerimle. Ben GET ile satış yapmanızı tavsiye etmiyorum. Sadece alıcıyı düşünen bir sistem. Satıcı her türlü mağdur edilebilir. Ülkemizde o açığı kullanan birçok pislik insan malesef var. Ha sorun yaşamadan sattıklarım da çok çok oldu. Ben yine de GET ile satışı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Bende gelip alması taraftarıyım yada parayı göndersen üslubuna göre kargoya vereceğim bende. Ama dönem o kadar kötü ki insanlarda güven kalmadı.

Bende gelip alması taraftarıyım yada parayı göndersen üslubuna göre kargoya vereceğim bende. Ama dönem o kadar kötü ki insanlarda güven kalmadı.
Kesinlikle öyle. Ücreti banka hesabına gönderene kargo yaparsın olur biter. Hem malın, hem zamanın gideceğine ürününü garanti altına alıp ya evinde biraz misafir edip satışı gerçekleştireceksin, yada hesaba ücret gönderilmesi şeklinde. Kabul etmeyen almasın diye not yazarsın olur biter. Zaten ilanına ister gelip test edip alın, ister ücreti gönderin kargo yapayım diye not yazan adam benim gözümde dürüst satıcıdır. GET ile modem sattığım bir arkadaş modemlerden belli ki hiç anlamıyor. Modemi kurmayı başaramadı. Uzaktan bağlanayım bilgisayarına ben kurayım diyorum onu da kabul etmiyor. Ben bunu iade edeceğim dedi. Hiç itiraz etmeden iade aldım ve ilan açıklamasını güncelledim. Modem kurmayı bilmeyen almasın diye. İade almam bilginiz olsun dedim. Kargo ücretlerini de ben ödedim. Adamla arkadaş olduk neredeyse. Modemi satamadık belki ama bir insanın güvenini kazandık. İnsanlarımız güvene aç ne yazık ki. Forumdaki arkadaşları dürüst bir satıcı ve alıcı olmaya davet ediyorum. İnşallah güzel insanlarla karşılaşırsınız. İyi sosyaller.

GeT alıcıyı koruyor maalesef. Satıcı için durum sakat. Malına ve kendine güvenen kişi elden teslim eder bence. Ya da karşı taraf da kabul ediyorsa önce para hesaba yatar sonra kargo yola çıkar. Onun dışında ben bulaşmam.

Abi sağolsun güvendi hallettik az buz birşeyde almadı 1800 TL gönderdi işimizi hallettik, sağolsun kendisi işletmeci olduğu için referans da olacak bana sağolsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı