Getcid. İnfo Güvenilir mi?

Bilal Nurullah

Decapat
Office etkinleştirmek için bir key satın aldım ve telefonla etkinleştirmek için sihirbazdaki numaraları söylediğimde bana böyle bir kod olmadığını söyleyen robot sonrası bu siteyi keşfettim 'getcid. İnfo' 've siteye sihirbazdaki numarları girdiğimde bana bir kod verdi ve ürün etkinleşti. Acaba bu site güvenilir mi?

Çok kullanışlı bir şeye benziyor. Not aldım sitenin adını teşekkürler. Bir zararı geleceğini sanmıyorum alt tarafı numara girip alıyorsun. Önceleri 15 dk telefonla arayıp alıyordum etkinleştirme için.

Çok kullanışlı bir şeye benziyor. Not aldım sitenin adını teşekkürler. Bir zararı geleceğini sanmıyorum alt tarafı numara girip alıyorsun. Önceleri 15 dk telefonla arayıp alıyordum etkinleştirme için.
Telegram'da bu tarz sitelerin linkleri mevcut.
Office etkinleştir vb. yazınca bulabilirsiniz.
Yasal bir işlem mi? Bana pek öyle gelmedi.
Ayrıca Telefonla arayıp etkinleşirmek istediğim Key'i kabul etmiyordu ama burası kabul etti. Bi aklıma takıldı.

Yasal bir işlem mi? Bana pek öyle gelmedi.

Ayrıca Telefonla arayıp etkinleşirmek istediğim Key'i kabul etmiyordu ama burası kabul etti. Bi aklıma takıldı.
CID sorgulaması MS sunucuları üzerinden yapılır yani yasaldır.

İnternette 5-10 TL'lik veya 50 TL'lik anahtarlar farketmeksizin güvenilirliliği düşük (yasallık açısından).

@Bilal Nurullah

Kodun geçerli olduğunu ben bilmiyorum.
PID sorgulaması yapın.
0xC004C060 hata kodu olabilir sizin anahtar geçersiz ise...
RETAIL kodlar 0xC004C008 ise CID ile aktif edilir. Ayrıca retail kodlar online olarak aktif edilemez ve CID ile aktif edildiğinde de başka bilgisayarda kullanılamaz. Yani sizden önce birisi kullanmış olabilir mi? Kodunuzu google aramasında kontrol eder misiniz?

PID sorgulaması yapın.
Nereden ve nasıl?
sizin anahtar geçersiz ise...
Olay şu ki key aldım MS sitesine girerek iso dosyasını indirdim bana aktif etmemi söyledi. Online aktif etme çalışmadığı gibi telefonla etkinleştirmek istediğimde MS robotunu aradığımda kodu kabul etmedi ama bu siteye yazdığımda kabul oldu ve etkinleştirildi.

Nereden ve nasıl?

Olay şu ki key aldım MS sitesine girerek iso dosyasını indirdim bana aktif etmemi söyledi. Online aktif etme çalışmadığı gibi telefonla etkinleştirmek istediğimde MS robotunu aradığımda kodu kabul etmedi ama bu siteye yazdığımda kabul oldu ve etkinleştirildi.

Telefon araması ile hiç aktivasyon yapmadım.
Buna gerek de yok zaten.

MS robotuna IID bilgisini doğru verdiğinizden emin misiniz?
590617103533236960060905737341449916482616313191050126556068166
Böyle bir şekilde olmalı. Bir karakter bile hatalı ve eksik olursa hata alırsınız.

Şuradaki bilgilere göre CID aktivasyonu yapılır ve yasaldır.

Kod:
cscript //nologo ospp.vbs /inpkey:ABCDE-ABCDE-ABCDE-ABCDE-ABCDE
cscript //nologo ospp.vbs /dinstid
cscript //nologo ospp.vbs /actcid:000000000000000000000000000000000000000000000000
cscript //nologo ospp.vbs /dstatus

Kod sıralaması bu şekilde uygulanır ve eğer anahtar deaktif değilse sorunsuz aktif olur.

Lisans yedeği şu şekilde alınır:
✔️C:\Windows\System32\spp klasörünü güvenli bir alana yedekleyin.

🚩Lisans yedeği şu şekilde geri yüklenir:
✔️Geri yükleme yapılırken Komut Satırı (cmd) ekranı yönetici olarak açılır.
✔️net stop sppsvc komutunu göndererek Yazılım Koruması (Software Protection Platform) servisini kapatın.
✔️Yeniden kurulum sonrası yedeklenmiş store klasörünü C:\Windows\System32\spp alanına yapıştırıp üzerine kopyalayın.
✔️net start sppsvc komutunu göndererek Yazılım Koruması (Software Protection Platform) servisini açın.
✔️Bu işlem sonrası yazılım çevrimdışı olarak kendini etkinleştirecektir.

Son düzenleme:
Kod:
cscript //nologo ospp.vbs /inpkey:ABCDE-ABCDE-ABCDE-ABCDE-ABCDE
cscript //nologo ospp.vbs /dinstid
cscript //nologo ospp.vbs /actcid:000000000000000000000000000000000000000000000000
cscript //nologo ospp.vbs /dstatus

Kod sıralaması bu şekilde uygulanır ve eğer anahtar deaktif değilse sorunsuz aktif olur.
Elinize sağlık ve bu sıralı kodları cmd üzerinden mi yazacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı