GetSystemInfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

Yeni sürümü buradan indirip çalıştırın.

Accept seçip sözleşmeyi kabul edeceksiniz.

GSI 1.jpg

Alttaki kısımda "..." kısımdan zip/rar dosyasının nereye çıkartmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Tikleri işaretleyin ve Start'a basın.

GSI 2.jpg

İşlem tamamlandığında çalıştırdığınız klasör veya masaüstünde rar/zip dosyası çıkacaktır. O dosyayı altta belirtilen sitelerden birine upload edip istenildiğinde paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu konuda paylaşacaksanız, hangi zararlı veya şüphelendiğiniz dosya vb. sorunu bildirip paylaşın.

5d48fgs4d8f.jpg

RGhost — file sharing
DATA FILE HOST - Free File Hosting
Simple File Sharing and Storage.
Dropbox
Free Cloud Storage for Files - pCloud
Google Drive - Cloud Storage & File Backup for Photos, Docs & More
(Paylaşıma açık izinleri verin)

Son düzenleme:
http://media.kaspersky.com/utilities/VirusUtilities/EN/tdsskiller.exe
Bununla taratın bulunanların logunu paylaşın.

Bu klasör içlerini silin:
C:\Program Files (x86)\IObit\
C:\WINDOWS\downloaded program files
C:\Users\soner\AppData\Local\Temp
C:\WINDOWS\Temp

Denetim masasından bunları kaldır:
Adobe AIR
Adobe Flash Player 24 NPAPI
DAEMON Tools Lite
Java 8 Update 51
WinRAR arşiv yöneticisi

Kaldırdığın programların güncellerini kendi sitelerinden yükleyin. Ekran kartı sürücün de güncel gözükmüyor DDU rehberindeki anlatıma göre kaldırıp güncelleyin.
Hemen dediklerinizi yapıp logu paylaşıyorum :) Az önce ccleaner ile temizlik yaparken bir şey ile karşılaştım. Araçlar kısmındaki ''İnternet Gezgini Eklentileri'' sekmesindeki ''Google Chrome'' sekmesinde Aktif plugin olarak Chrome Remote Desktop Viewer var dosya olarak internal-remoting-viewer yazıyor. Böyle bir şey indirdiğimi hatırlayamıyorum. Acaba CIA bizim hesaplara mı bakıyor (!):D:D Nedir acaba bu ?
Ve birde CodeMeter Runtime Server diye bir şey çalışıyor arka planda ne olduğunu bilmiyorum.

Not: Hiçbir şey bulunamadı verdiğiniz program ile. Bir şeyi yanlış mı yaptım 584 dosya taradı bir şey bulamadı.

Ben hiç öyle bir şeye rastlamadım. Sistemi anti-malware ya da bazı araçlarla taratmanızda fayda var. HerdProtect raporu da oluşturabilirsiniz.
Hangisi için geçerli acaba bu söylediğiniz :) Malwarebytes ile temizlik yaptım ve 2 virüs çıktı sanırım. Ama bu programın hangi sürümü bilmiyorum, XP sistem ile indirip masaüstü bilgisayarıma attığım için eski sürüm olmuş olmasın :ROFL:

Not: Hiçbir şey bulunamadı verdiğiniz program ile. Bir şeyi yanlış mı yaptım 584 dosya taradı bir şey bulamadı.
Sorun yok o zaman.
Nedir acaba bu ?
Chrome'un uzaktan bağlantı eklentisi. Sorun yok.
Ve birde CodeMeter Runtime Server diye bir şey çalışıyor arka planda ne olduğunu bilmiyorum.
Kendiniz yüklemediyseniz Denetim masasından kaldırabilirsiniz.

Buyrun ustam, HerdProtect raporu oluşturmaya çalıştım inşallah doğru şeyi yapmışımdır :) @Murat5038

Download herdProtect log.zip
Doğru paylaşmışsın hatta fazlası var ama yeri yanlış. Kendi konunuzda demiştim okuduysanız.

Sorun yok o zaman.

Chrome'un uzaktan bağlantı eklentisi. Sorun yok.

Kendiniz yüklemediyseniz Denetim masasından kaldırabilirsiniz.

Doğru paylaşmışsın hatta fazlası var ama yeri yanlış. Kendi konunuzda demiştim okuduysanız.
Kusura bakmayın dalgınlığıma geldi sanırım:) Yeni konu açabilirim eğer gerekliyse. Tüm yapmam gerekenleri paylaştım sizinle. Bir de ek olarak HijackThis ile rapor oluşturup sizi etiketledim :kedi: HerdProtect raporundan bir sorun çıktı mı peki ? Onun için ayrıyetten konu mu açayım ?:) Akşam akşam uğraştırdım sizide teşekkür ederim.

Birde şu an Hitmanpro yüklüyorum gerekli mi sizce ? Tarama yapmayı düşündüm.

Hayır sorun yok. Sistemde zararlı yok zaten gerekli olanları paylaştığın raporlarda yazdım farklı birşey yapmana gerek yok.

Hayır sorun yok, rehbere uyarak yaptıysan tabi.
Ustam, upload ettiğim dosyaların silme linklerini almamıştım. Kalmaları güvenlik açısından uygun mudur? Ve bir de HerdProtectin internet gerektiren bir kısmı var cloudla ilgili bir şey yapıyor normal midir? Yanlış bir şey yapıpta bilgileri felan aktarmış olmayalım buluta felan:D:D Biliyorum çok cahilim fakat aklıma takıldı:)

Yeni konular

Geri
Yukarı