Gezip de en çok beğendiğiniz şehirler

Yaşadığım şehir. Eğil ilçesi en güzelidir. Her zaman Peygamber kabirlerine gidip dua eder, sonra Dicle Nehri kenarında bulunup manzaranın keyfini çıkarırız. Huzur veren bir yerdir. Merkezinde ise Surlar güzeldir. Ama bu söylediklerim dışında benim en dikkatimi çeken yer ise "Zerzevan Kalesi" idi. Roma İmparatorluğunun sınır garnizonu konumundaki kalesiymiş.

Merkez tarafında çok güzel aslında durumlar, en kısa sürede kavuşmanızı diliyorum. İleride Muratpaşa'da yaşamak isterim, sizin taraf Manavgat tarafında olmalı yanlış bilmiyorsam, öyle hatırlıyorum.
Evet öyle. Ama merkez de çok kalabalık. Kurban bayramında hele hele tramvay ücretsiz. Hindistan treninden farksız oluyordu. Tabi 2019 ve öncesi..

Yaşadığım şehir. Eğil ilçesi en güzelidir. Her zaman Peygamber kabirlerine gidip dua eder, sonra Dicle Nehri kenarında bulunup manzaranın keyfini çıkarırız. Huzur veren bir yerdir. Merkezinde ise Surlar güzeldir. Ama bu söylediklerim dışında benim en dikkatimi çeken yer ise "Zerzevan Kalesi" idi. Roma İmparatorluğunun sınır garnizonu konumundaki kalesiymiş.
Doğunun ayrı güzellikleri var ama insanımızın ön yargısı yüzünden adam akıllı gezilmiyor.

Türkiye'de Antalya, Eskişehir ve Amasya'nın bazı yerleşimleri hoşuma gitmişti. Yabancı şehirlerden ise Nice, Annecy, Strasbourg, Bern, Cenevre, San Sebastian, Valencia, Floransa ve her ne kadar yüksek yapılardan nefret etsem de San Francisco'yu beğeniyorum.

Aklıma Saklıkent (Muğla/ Seydikemer) geldi. Ayaklarımın suyun içinde donması ve suyun sesi anlatılmaz, resmen yaşanır.
68 demek😊. Memleketimi gezmişsiniz hocam. Ben memleketimi çok bilen biri değilim. Sebebi de yaşadığımız şehirlerin fazla olması. Fazla yer değiştirmemiz. Bundan dolayıdır ki memleketimi çok bilmiyorum ama bu memleketimi sevmeme engel değil elbette. Umarım memleketimde güzel zaman geçirmişsinizdir. İnsan memleketinin gezildiğini görünce bi mutlu olmuyor değil🥲. Nereleri gezdiniz peki memleketimde?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı