GF24-2 yerine Max 4000TL IPS panel monitör önerisi

Bütçe
4000
Kardeşim aynı şeyi söylüyoruz diyorum ki pivot monitörün kolayca hareket etmesini sağlayan bir stant özelliğidir ve monitörlerde ekstra olarak sayılır dolayısıyla ücreti arttıran bir şeydir her monitörde standart değildir. Her asansör özelliği olan model pivot olacak diye bir şey yok diyorum bende orada ama arkadaşın attığı ve işaretlediği kısım pivot diye geçer çünkü pivot ayağında asansör özelliği mevcuttur.

Bu kadar basit bir şeyi anlamakta neden zorluk çektiniz anlayamadım? Arkadaşın resmini paylaştığı modeller pivot modeller zaten bir kere. Ha başka bir ismi varsa bilmiyorum bilen varsa söylesin bende merak ettim.

GF24-2 de asansör vardır mesela dikkat ettiniz mi bilmiyorum? Keşke iade etmeseydiniz.

Hocam konunun başında yazdığım gibi bir olay yaşandı hani, bende çoğalır falan diye uğraşmak istemedim gerçekten aşırı hoşuma gitti monitör çok güzeldi. Asansör var evet biliyorum kullandım da asansörünü çünkü masam gereği ve odamın mimarisi gereği yamuk oda. Çok garip ya neyse. Ama şimdi siz böyle deyince bir miktar pişman oluyorum acaba iade etmese miydim diye.

Hocam konunun başında yazdığım gibi bir olay yaşandı hani, bende çoğalır falan diye uğraşmak istemedim gerçekten aşırı hoşuma gitti monitör çok güzeldi. Asansör var evet biliyorum kullandım da asansörünü çünkü masam gereği ve odamın mimarisi gereği yamuk oda. Çok garip ya neyse. Ama şimdi siz böyle deyince bir miktar pişman oluyorum acaba iade etmese miydim diye.

İnternetten alınan ürünün ölü piksel olma ihtimali yüksektir çünkü ben zaten hayatımda yakınlarımın hepsinin bilgisayar kullanmasına rağmen Gigabyte monitör görmedim bir de bunu internetten alıyorsunuz sonuçta elinize gelen ürünü görmüyorsunuz ve sadece internette satın alma linkleri mevcut haliyle kargo süreci falan var ve hayatımda kargoculara hiç güvenmem. Forumda indirimliyken alternatifi yok ve fiyatı uygun diye popülerleşti bir anda sonra oda nasibini aldı tabii fiyattan. Bana kalırsa zaten sorunsuz bir monitör ancak forumdakilerin göz ardı ettiği bir gerçek var oda şudur, internette satılan bazı monitörler ölü piksel garantili diye satılır ve daha yüksek fiyattan satılır ama adam ölü piksel çıkmayacağını garanti eder yani senin aldığın monitörde sana ulaştırırken ölü piksel çıkmaz diye bir şey demiyor. Ha garanti işlemleri var bence uğraşıp garantiye verseniz çözerlerdi ama maalesef yapmamışsınız artık ne yaparsınız orasını bilemem. Garanti işi de dediğiniz gibi uğraştırıcıdır ama yapacak bir şey yok sonuçta 3800 TL paraya IPS pivot bir ekran gördüğünüz gibi bulunamıyor.

İnternetten alınan ürünün ölü piksel olma ihtimali yüksektir çünkü ben zaten hayatımda yakınlarımın hepsinin bilgisayar kullanmasına rağmen Gigabyte monitör görmedim bir de bunu internetten alıyorsunuz sonuçta elinize gelen ürünü görmüyorsunuz

Hocam sizin yakınlarınız almadıysa gidin önerin alsınlar.

Hocam sizin yakınlarınız almadıysa gidin önerin alsınlar.

Ben monitör piyasasında yeniyim, aynı zamanda masaüstü kullanmıyorum ben laptop kullanıcısıyım sonradan elime masa geçti o yüzden sonra da 2.monitör alma kararı aldım ama yeni kasada aldım.Onuda meraktan aldım biraz ama alalı çok olmadı yakınlarımın çoğuda öyle ikinci bir monitöre ihtiyaçları yok çoğu laptop kullanıcısıdır bana da laptop daha rahat gelir muhtemelen yine yenisini alacağız tabii laptop alırken kendilerine öneri yapıyorum o konuda problemim yok. Ancak monitör piyasasına şu yüzden hakim olmak istedim çünkü sorulduğunda hiçbir bilgim yoktu ve küçük ekrandan bıkmıştım bende öylece 24 ekran bir monitör aldım. Sonuçta öğrenciyim aynı zamanda yakınlarımın düşük bütçeyle işi olmadığına eminim. Benim önerime ihtiyaçları yok.Tabii öğrenmek için forumlarda dolaşırken sadece bu forumda beni göz ardı eden birisinin ismimi söyleyip hala darlaması hoş değildi.Bende göz ardı ediyorum ama kalkıpta gülücük emojisi atıp göz ardı ettim, rahatladım gibi mesajlar atmak cidden görgüsüzce.Ne kadar bilgili olursa olsun bilgisi kendine bana insanlığı lazım diyorum.Çünkü öğrenmeye çalıştığım yerlerde duruyorum genelde.Ve burada yardımcı olmaya çalışıyorum bilgi direttiğim falan yok.

Ömerku'yu dinlemeyin kendisi bilgisizce konuşuyor. Göz ardı ettim ve mutluyum. :D

Bilgisizce dediğin bilgiyi bulursun, rapor edersin. Moderatörler yanlış bilgi diye işaretler olur ve biter? Hem konu sahibinin de kafası karışmaz hem bende gerçekten bilgisizce konuşmuşum derim? Sonuçta monitör deneyimim neredeyse yok ama böyle kimseye bir şey öğretmiyorsunuz hatta forum deneyimimi en kötü hale getiriyorsunuz. Birini göz ardı edip hala göz ardı edilen içeriği oku butonuna basarsanız bilgisiz olmasının bir önemi yok sonuçta orada yazılan çoğu şeyi görmüyorsunuz bile.

Bu konuda yanlış bilgiler havada uçuşmuş. Asansör pivot demek değil yükseklik ayarı diye geçer. Üstelik, pivot da yanlış anlatılmış... Pivot monitörü daha kolay hareket ettirebilsin diye değil dikey, yatay pozisyonda 90 derece döndürebilme amaçlı sağlanan bir destektir. :D

Ben bunu zaten söyledim. Dedim ki her asansör olan monitör pivot olacak diye bir şey yok ama siz belli ki konuyu okumamışsınız ezbere bilgiyi sayıyorsunuz burada. Arkadaş bir adet GF24-2 iade etmiş ve GF24-2 pivotlu bir modeldir dolayısıyla dedim ki pivot olan çoğu model asansör özelliğini destekler ama asansör özelliği olan bir monitör pivot olacak diye bir şey yoktur. Yani GF24-2 gibi pivot olan modellerde yukarı aşağı yapabilirsiniz stant sayesinde. Pivot olup asansör özelliği olmayan model daha görmedim ve arkadaşın attığı ressimler hep pivota sahipti bunun en kolay çözümü ya stant alacaksın dedim ya da pivot başka türlü nasıl olacak? Asansör desteği acaba. Yani yanlış bilgilik bir durum yoktur, varsa rapor edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Şunu öneririm hocam:

Hocam bu LG de gerçekten güzel duruyor, dün monitörü öğlen saatlerinde kargoya verdim gece de yola çıkmış, belki yarın İstanbul'da olur para iadesi de 1 hafta içinde oluyormuş sanırım, şunu demeye çalışıyorum umarım para iadesi gerçekleşene kadar gitmez. Teşekkür ederim öneriniz için. Ayrıca asansörden ve pivottan kastımı da anlamışsınız onun için de ayrı teşekkür ederim.

Hocam bu LG de gerçekten güzel duruyor, dün monitörü öğlen saatlerinde kargoya verdim gece de yola çıkmış, belki yarın İstanbul'da olur para iadesi de 1 hafta içinde oluyormuş sanırım, şunu demeye çalışıyorum umarım para iadesi gerçekleşene kadar gitmez. Teşekkür ederim öneriniz için. Ayrıca asansörden ve pivottan kastımı da anlamışsınız onun için de ayrı teşekkür ederim.

Asansör dediğiniz şey bu arada monitörlerin bazıları yükseltilebilir oluyorlar, oda olabilir ama böyle monitörlerle çok karşılaşmadım. Yani pivot özelliği olmayan ama yükseltilebilir bir standa sahip olanı görmedim. Atılan LG modelide mesela pivota sahip. Yani pivot 90 derece döndürmeye yarayan bir şey ancak yükseklikle alakası yok ama bağlı olduğu ayak genelde yükseltilebir oluyor ve bunun sayısal değerini veriyorlar.Pivot verilen tanımına göre yükseklik ayarı sağlamasada 90 derece dikey döndürebilmesi bile bana göre hareket kolaylığıdır.Size göre değildir.

Son düzenleme:
Asansör dediğiniz şey bu arada monitörlerin bazıları yükseltilebilir oluyorlar, oda olabilir ama böyle monitörlerle çok karşılaşmadım. Yani pivot özelliği olmayan ama yükseltilebilir bir standa sahip olanı görmedim. Atılan LG modelide mesela pivota sahip. Yani pivot 90 derece döndürmeye yarayan bir şey ancak yükseklikle alakası yok ama bağlı olduğu ayak genelde yükseltilebir oluyor ve bunun sayısal değerini veriyorlar.

Hocam asansör dediğim şeyin ne olduğunu bilerek açtım konuyu pivotun da ne olduğunu biliyorum ama ben asansör kısmını anlatamadım size sanırım asansör dediğim şey aşağı yukarı monitörün yükseklik ayarından bahsediyorum dün de yazmıştınız sanırım GF24-2 de vardı mesela asansör ama onda pivot yok, bu LG de hem asansör hem pivot var bunlar zaten bildiğim şeyler. Yani burada 100 mesajım var NPC gibi duruyor da hesap başka forumda 3K mesaj ile perma yedim, bu konuları biliyorum yani demek istediğim.

Hocam asansör dediğim şeyin ne olduğunu bilerek açtım konuyu pivotun da ne olduğunu biliyorum ama ben asansör kısmını anlatamadım size sanırım asansör dediğim şey aşağı yukarı monitörün yükseklik ayarından bahsediyorum dün de yazmıştınız sanırım GF24-2 de vardı mesela asansör ama onda pivot yok, bu LG de hem asansör hem pivot var bunlar zaten bildiğim şeyler. Yani burada 100 mesajım var NPC gibi duruyor da hesap başka forumda 3K mesaj ile perma yedim, bu konuları biliyorum yani demek istediğim.

Evet ayağı pivota çok benziyor sanırım o yüzden fark etmedim. Biri bana pivot demişti model hakkında ama değilmiş gereksiz bilgi kalabalığı yapmışım.Gigabyte sadece yükseklik ayarı mevcut olan katagoriye giriyor galiba.

Evet ayağı pivota çok benziyor sanırım o yüzden fark etmedim. Biri bana pivot demişti model hakkında ama değilmiş gereksiz bilgi kalabalığı yapmışım. Gigabyte sadece yükseklik ayarı mevcut olan kategoriye giriyor galiba.

Evet hocam Gigabyte'in GF24-2 modelinde pivot desteği yok.

Geri
Yukarı