Ghost Master Türkçe yama çalışmasında fonttaki özel karakterler y olarak yazılıyor

Frukocooline

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Ghost Master isimli oyun için bir yama çalışmasına başladım. UT8 türü olan English dosyasını değiştirmeniz yeterli oluyormuş. Türkçe olması gereken yerleri Türkçe yaptım ama font sorunu çıktı. Özel karakterler y olarak yazılıyor oyun içinde. Font konusunda yardımcı olabilecek var mı?

türkçe  yama y hatası.PNG

Ş, Ş, I, I, Ğ, ğ harfleri için font yok oyunda. Fonts klasöründeki newfont. Ttf'yi düzenleyip bu harfleri eklemen gerekiyor.

Evet bunu fontcreator ile denedim ama olmadı veya ilk deneyimim olduğu için ben beceremedim sana font dosyasını atsam musait olduğunda bakabilir misin lütfen? Discordun varsa yazabilir misin?

Son düzenleme:
1708190202140.png

Font ile işimiz yokmuş. newfont2.tga dosyasını editleyerek çözülülüyor. ğ ve ş'nin yeri biraz tuhaf duruyour ama vaktim olduğunda onları da düzenlerim.

@Galactus616
Ellerine sağlık hocam bende bütün çeviriyi hallettim ama bir yerde hata var oyun kapanıyor bölüm bölüm çevirmeye başladım şu an alt yazı ve biolar yani karakterlerin biyografileri gayet güzel çalışıyor büyük ihtimalle sorun oyun açıldığında continue New Game yazılarının olduğu kısımda çünkü oranın çevirisini eklediğimde oyun oraya gelir gelmez atıyor şu an başım ağrıdığı için bilgisayarı biraz erken kapattım yarın birkaç bölüm çevirisi daha ekleyeceğim ve sorunu anlamış olacağız yardımlarınız için teşekkür ederim hocam.(bu arada hocam siz tgaları açmak için hangi programı kullanıyorsunuz ben Core'li denedim ama açmadı biraz araştırdım ama bulamadım pek bir şey)

@Galactus616
Ellerine sağlık hocam bende bütün çeviriyi hallettim ama bir yerde hata var oyun kapanıyor bölüm bölüm çevirmeye başladım şu an alt yazı ve biolar yani karakterlerin biyografileri gayet güzel çalışıyor büyük ihtimalle sorun oyun açıldığında continue New Game yazılarının olduğu kısımda çünkü oranın çevirisini eklediğimde oyun oraya gelir gelmez atıyor şu an başım ağrıdığı için bilgisayarı biraz erken kapattım yarın birkaç bölüm çevirisi daha ekleyeceğim ve sorunu anlamış olacağız yardımlarınız için teşekkür ederim hocam.(bu arada hocam siz tgaları açmak için hangi programı kullanıyorsunuz ben Core'li denedim ama açmadı biraz araştırdım ama bulamadım pek bir şey)
Paint.net ya da photoshop kullan. Dosyadaki harfleri kullanacağınız harfler ile değiştirmeniz gerekiyor, örneğin Ì (I with Grave) olan harfi I yapmanız gerekiyor.
Çeviri bittikten sonra normal bir şekilde yazdığın metinleri Ì gibi diğer tuhaf harflere dönüştürmen gerekiyor. Basit bir script ile yaparsın hemen.
Yardım lazım olursa D-C: indra5769

Paint.net ya da Photoshop kullan. Dosyadaki harfleri kullanacağınız harfler ile değiştirmeniz gerekiyor, örneğin ì (ı with grave) olan harfi ı yapmanız gerekiyor.
Çeviri bittikten sonra normal bir şekilde yazdığın metinleri ì gibi diğer tuhaf harflere dönüştürmen gerekiyor. Basit bir script ile yaparsın hemen.
Yardım lazım olursa D-C: İndra5769.

Tamamdır hocam teşekkürler tekrardan 1-2 saate istek yollarım şu an telefon şarjda.

Yeni konular

Geri
Yukarı