Ghost of Thushima çıkış yaptı!

Yani 5 saat sadece kır bayır gezdim nasıl bir oyun bu? Bu şekilde performans beklemiyordum. Tekrar 3070 mobil beni şaşırttı. Laptop 11800H 16 Dual DDR4, 4K OLED ekran, RTX 3070 105W. 4 k yüksek ayar 60FPS. Çok keyifli oyun. Umarım herkesin deneme şansı olur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-17-01-18-59-553_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-05-17-01-18-59-553_com.miui.gallery.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 102

Oyun kendi çapında güzel bir oyun olmuş gibi. Sadece ilk 20 dakikasını arkadaşımdan izledim. Oynamadan yanlış bir konu söylemem mümkün değil.
Sadece ilk izlenim olarak söyleyebilirim ki oyunun tasarımı, mekan dizaynı ve hikayesi göze güzel duruyor ve kendini oynatıyor. Oyunun yapısı çok Dark Souls gibi dursa da aksiyon/macera oyunu olması ve oynarken souls oyunu gibi dikkatli oynanması güzel olmuş. Arkadaşım oynarken dikkatimi çekti ama oyun parkur ve ilerleme konusunda çok Assassin's Creed'e benzemiş.
Bu türü sevenler ve oynamak isteyenler için öneririm. Fiyatı biraz tuzlu ama alınabilir.
İlk izlenim de olsa diyebileceğim net bir şey var. Oyunun optimizasyonu olmamış. Grafikler çok güzel duruyor ama 3060 Ti ekran kartı olan bir sistem 45 FPS'lere kadar düşmesi anlık olarak çok can sıkıyor.
Oyunu izlediğimde ya da oynadığımda daha detaylı olarak incelemesini konu olarak paylaşabilirim.

Oyunu bugün kabasakal üzerinden steam key olarak satın aldım. Sabah 10 dan beri oynuyorum henüz yeni çıktım. Beni en çok keyiflendiren şey vuruş hissiyatı oldu. İnanılmaz keyifli. Teke tek duello yapmak, Kurosawa moduna girip siyah beyaz oynamak sanki eski Samuray filmlerini izliyormuşuz hissiyatı veriyor. Karakter gelişimi baya detaylı henüz yolun başındayım, zırh sistemi de aynı şekilde. Bir ara görevleri falan unutup 1 saat boyunca etrafı gezdim, dolu dolu bir dünyası var.

Frame generation sıkıntılı gibi. Çöküyor arada açıkken. Dlss çok başarılı. Native'dan farksız denebilir. Fakat fg düzelirse ve native fps'niz çok düşük değilse Dlaa + Fg tavsiye ederim. Düşükse input lag hissedilebilir biraz. Dlaa gerçekten çok başarılı diğer aa'lardan.

Geri
Yukarı