Ghost Recon Breakpoint grafik ve optimizasyonu kötü

İşletim sistemi
Windows 11

gokhanizm2

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM (16x1) 3200 MHz Kingston Fury
SSD veya HDD modeli
Kioxia 1 TB 2100/1700
Ekran kartı
RTX 3060 Ti 8 GB ASUS Dual OC
Anakart
ASUS Prime B550M-K
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600X
Öncelikle herkese merhaba.

Yaklaşık 4 - 5 gün önce Ghost Recon Breakpoint'i bilgisayarıma yükledim. Oyunda şöyle bir sıkıntı var oyunu oynarken normalde 70 - 80 FPS alıyorum fakat haritayı, envanteri, ana menüyü vs. açıp kapadığım zaman aldığım FPS 4 - 5 arası oluyor çok kötü bir şekilde drop giriyor, oyun oynanılamayacak hale giriyor önümü bile göremiyorum. GeForce Experience'ten optimizasyon yaptım bu durum yine düzelmedi. Oyunun yine eski halinde 70 - 80 FPS alabilmem için yeniden başlatmam gerekiyor yeniden başlatıyorum 5 dk sonra aynısını yapıyor. Vulkan ve DX11 seçenekleri vardı internetten forum sitelerinden araştırdım YouTube'da karşılaştırmalarına kadar izledim herkesin tercihi Vulkan olmuş zaten değerlerde de Vulkan daha iyi performans gösteriyor ama ona rağmen Vulkan'da açmama rağmen yine aynı dropları yaşıyorum hiçbir değişiklik olmuyor. En son FPS düşüşünde oyun açıkken HDR'ı kapattım 5dk kadar oyun düzeldi sonra yine menüyü aç kapa yapınca aynı 4 - 5 FPS'leri gördüm, düzeltmek için bir daha HDR'ı açtım hani belki problem bundadır diye ama çözülmedi. Bu konuda yardımlarınızı rica ederim. Yardım eden herkese teşekkür ederim. (not: DX11'de de çalıştırdım durum aynı.)

Sistemim:

LG27GL63t 27" 1 ms
ASUS Prime B550M-K
RTX 3060 Ti 8 GB ASUS Dual OC
AMD RYZEN 5 5600X
Kioxia 1 TB 2100/1700
16 GB RAM (16x1) 3200 MHz Kingston Fury

Bir forumda Windows'un oyun modu kapandığında bu oyun adına droplarķn artık girmediği bahsediliyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı