Çözüldü Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands RTX3060 sistemde Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

osaka.exe

Picopat
Makaleler
4
Yer
Ötüken
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 | Ryzen 7 6800H | Nvidia RTX 3060 6 GB (Mobil) | 16 GB Ram 4800 mHZ DDR5 | Windows 11
RAM
16
SSD veya HDD modeli
500 GB SSD
Ekran kartı
Nvidia RTX 3060
Anakart
Acer
İşlemci
AMD Ryzen 7 6800H With Radeon Graphics
Aşağıda ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi, sistemimin rahatça kaldırması gereken bir oyun neden 50 FPS en fazla 60 FPS alıyor? Hiç zorlamayacak şekilde yaptığımı düşünmüştüm hayal kırıklığı oldu biraz benim için. Önerilerinizi bekliyorum.

1704013710502.png

Çözüm
Ayarları mediuma çekerseniz 100 FPS'in üstüne oynarsınız.

Bütün grafik Ayarlarını minimum yaptım ve sonuç yine aynıydı, 50 FPS. Bunun imkansız olduğunu düşünüyorum. Abimin bilgisayarında GTX 1650 Ti var ve orta ayarlarda 80 FPS alıyor. Ben RTX 3060 ile minimum ayarlarda nasıl 50 FPS alıyorum? Şüphelendiğim gibi FPS kilitlenmesi söz konusu. Ultrada bile 100 FPS'yi alırdı normalde bilgisayarım zaten. Her neyse biraz araştırma yaptım ve Game Bar ı kapatırsak sorunun ortadan kalkacağını, Game Bar açıkken oyunları 60 FPS'ye kilitlediğini okudum. Eve gider gitmez deneyeceğim

Sorunu çözdüm.

NVIDIA Denetim Masası'ndan "Güç Yönetimi" ayarını "Maksimum Performansı Tercih Et" yaptığımız zaman ve oyunda optimize grafikleri kullandığımız zaman FPS sorunu ortadan kalkıyor.
Aşağıda ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi, sistemimin rahatça kaldırması gereken bir oyun neden 50 FPS en fazla 60 FPS alıyor? Hiç zorlamayacak şekilde yaptığımı düşünmüştüm hayal kırıklığı oldu biraz benim için. Önerilerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 2069683

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizdekide 3060'ın 130W versiyonu ise aldıgınız değerler normal görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizdekide 3060'ın 130W versiyonu ise aldıgınız değerler normal görünüyor.
Peki bu oyunda hiç minimum 100 fps almanın yolu yok mu benim için? Oyunu Minecraft'a çevirmek dışında

Ayarları mediuma çekerseniz 100 FPS'in üstüne oynarsınız.

Bütün grafik Ayarlarını minimum yaptım ve sonuç yine aynıydı, 50 FPS. Bunun imkansız olduğunu düşünüyorum. Abimin bilgisayarında GTX 1650 Ti var ve orta ayarlarda 80 FPS alıyor. Ben RTX 3060 ile minimum ayarlarda nasıl 50 FPS alıyorum? Şüphelendiğim gibi FPS kilitlenmesi söz konusu. Ultrada bile 100 FPS'yi alırdı normalde bilgisayarım zaten. Her neyse biraz araştırma yaptım ve Game Bar ı kapatırsak sorunun ortadan kalkacağını, Game Bar açıkken oyunları 60 FPS'ye kilitlediğini okudum. Eve gider gitmez deneyeceğim

Sorunu çözdüm.

NVIDIA Denetim Masası'ndan "Güç Yönetimi" ayarını "Maksimum Performansı Tercih Et" yaptığımız zaman ve oyunda optimize grafikleri kullandığımız zaman FPS sorunu ortadan kalkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı