Ghosting olmayan monitor önerisi

Düşün ve Bul

Decipat
Daha fazla  
Artık ghostingten bıktım Acer Nitro 5'im var ve 25ms rezil bir paneli mevcut film izlerken dahi ghosting oluyor.

- Aşırı oyun oynayan biri değilim film izleyeceğim daha çok. Ghosting olmayan bir monitor önerir misiniz?
Artık TV alacağım teknolojiden olsan gerek onlarda hiç ghosting olmuyor.

1ms çogu panel ghostingli.
-Arkadaşımda ASUS 165Hz VA panel Curved var onda da ghostingvar. Maç izlerken topun arkasında izler çıkıyor. Beğenmedim film izlerken sanki tir titriyor.

Bütçe 5k.

Artık eski LG flat monitor alacağım 1- 2 k ya onlarda ghosting falan olmuyor. Bıktım usandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG 144 Hz 1 ms ekran var ona bakabilirsin istersen.

Her üründe ghosting olma ihtimali vardır bu arada. Bazı marka ve ürünlerde çok nadir görülür fark bu oluyor.

Artık ghostingten bıktım Acer Nitro 5'im var ve 25ms rezil bir paneli mevcut film izlerken dahi ghosting oluyor.

- Aşırı oyun oynayan biri değilim film izleyeceğim daha çok. Ghosting olmayan bir monitor önerir misiniz?

-Arkadaşımda ASUS 165Hz VA panel Curved var onda da ghostingvar. Maç izlerken topun arkasında izler çıkıyor. Beğenmedim film izlerken sanki tir titriyor.

Bütçe 5k.

Artık eski LG flat monitor alacağım 1- 2 k ya onlarda ghosting falan olmuyor. Bıktım usandım.

Bütçe artarsa:
LG 27GN600-B UltraGear 27" 1Ms 144Hz HDR10 G-Sync FreeSync FHD (HDMIx2-DPx1) Gaming Monitör

Bütçe artmazsa: LG UltraGear 27" 1ms 165Hz (HDMI+Display) AMD FreeSync Premium VA Panel FHD Gaming Monitör

Hocam bir arkadaşta o kadar kaliteli olmayan 120Hz bir TV var. Aynı videoyu 30kare video aynı videoa flash bellek yoluyla açıyoruz.

Oradaki su gibi akiyor yağ gibi sanki 60FPS renderli gibi bizim 165Hz de 144Hz de akmıyor sanki titriyor.

Bak dikkat edersen internet uzerinden acmiyorum ayni videoyu flashlara yükledim oradan açıyorum.

Sanki bendeki filmler tirtir titriyor veyahut diger arkadaslarda denedigim filmlerde tirtirt titriyor.

Benim gibi aynı sorunları donanım haber ve donanim arşivde de açmışlar çözüm bulamamışlar.

Eski laptopumda böyle şey yoktu. TN panel 12msti ASUS. Filmler akıyordu bunda tam ekran yapamiypum tam ekran yapinca adeta insanalarin arkasinda hayalet takip ediyor. Küçük ekranda izliyorum bıktım yav.

60Hz axen 24 inç dandik televizyonum var 144Hz'den daha güzel film izleniyor. Titremiyor bariz akıyor.

Monitorler titritor sanki.

60Hz axen 24 inç dandik televizyonum var 144Hz'den daha güzel film izleniyor. Titremiyor bariz akıyor.

Monitorler titritor sanki.

144hzi 60 hze aliyorum yine ayni akmıyor.
Filmleree 24 kare cekilitor diye Hz 24'e cekiyprum yine aynı titritor gibi akmıyor.

Bütçe 5k.

Her kalitenin bir kusuru vardır hocam sen bugün OLED panel bir monitörde alsan onda da piksel yanması gibi durumlar oluşabiliyor kusursuz ürün bulamazsınız her panelin bir eksisi var VA paneller öyle VA paneli en iyi üreten firmadanda alsan ghosting olacak IPS paneli en iyi üreten firmadanda alsan IPS glow olacak ışık sızması olabilir olur demiyorum uzun lafın kısası sizin istediğiniz gibi kusursuz monitör maalesef yok.

Bütçe 5k.

@Cranxiel'in attığı AOC monitöre bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı