GIBIRNet VDSL Ping Yükselişi

iskenderkebap

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 5 yıl boyunca Superonline ADSL 8 download paketi kullandım. Yaklaşık 10 gün önce GIBIRNet firmasının VDSL 35 download olan pakete geçtim. Yaklaşık 15 aydır oynamadağım oyunu tekrar indirip oynamaya başladım. Ping değerlerim eskisine göre yüksek ve ani yükselişlerle drop giriyor. Ani yükselişler oyun boyu devam ediyor. Bunun için ne yapabilirim?
Bağlantı kablosuz eskiden de kablosuzdu. Modem aynı modem. Modem konumu ve bilgisayar konumu aynı. Hat değerlerimi ve hız testimi paylaşayım. (Hız testini telefonumdan yaptım. Oynadığım oyun, League of Legends.)

Edit: Konum, İstanbul Ümraniye

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-07-10-22-01-19-256_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-07-10-22-01-19-256_com.android.chrome.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_2021-07-10-22-09-18-204_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2021-07-10-22-09-18-204_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Speedtest'de gözüken ping değeri gayet iyi.

Modem değerlerinden anlamıyorum fakat gördüğüm kadarıyla 140 Mbps'e kadar internet alabiliyorsunuz. Neden altyapınız varken böyle bir firmayı seçtiniz ?

Modem değerleri hakkında diğer arkadaşlar daha iyi açıklama yapar.

Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 5 yıl boyunca Superonline ADSL 8 download paketi kullandım. Yaklaşık 10 gün önce GIBIRNet firmasının VDSL 35 download olan pakete geçtim. Yaklaşık 15 aydır oynamadağım oyunu tekrar indirip oynamaya başladım. Ping değerlerim eskisine göre yüksek ve ani yükselişlerle drop giriyor. Ani yükselişler oyun boyu devam ediyor. Bunun için ne yapabilirim?
Bağlantı kablosuz eskiden de kablosuzdu. Modem aynı modem. Modem konumu ve bilgisayar konumu aynı. Hat değerlerimi ve hız testimi paylaşayım. (hız testini telefonumdan yaptım. Oynadığım oyun, League of Legends.)

Aram mı girdin? Server yoğun olunca aram maçları bazen eu ya atıyor ms'ler 2 katdan fazla artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı