GIBIRNet vs Comnet

AirLife

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
TurkNet kullanıyorum ama bir sorunum yok. Sıkıntı, kopma, hata gibi bir şey de yaşamadım. Benimkisi biraz yeni arayış. Önceden 100 alıyordum. Sonra düşe düşe 88'e kadar geldi. Bakalım nereye gidecek? :D Biraz da farklı servis sağlayıcı deneyim, belki daha iyi değerler alırım dedim. Öneriniz ne olur? İki firmanın da çok iyi yorumlar var internette.

Adsız.png

TurkNet kullanıyorum ama bir sorunum yok. Sıkıntı, kopma, hata gibi bir şey de yaşamadım. Benimkisi biraz yeni arayış. Önceden 100 alıyordum. Sonra düşe düşe 88'e kadar geldi. Bakalım nereye gidecek? :D Biraz da farklı servis sağlayıcı deneyim, belki daha iyi değerler alırım dedim. Öneriniz ne olur? İki firmanın da çok iyi yorumlar var internette.

Eki Görüntüle 1021908
Comnet kullanıyorum bir sorunuz olursa cevaplayabilirim. Memnunum.

Hız değerlerin neler? Hangi paketi kullanıyorsun? Oyundaki ping değerlerin nedir?
FTTH altyapı. Paket 100 Mbps Fiber
Screenshot_20210513_192651_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Oyunlarda ping genel anlamıyla oldukça düşük. Steam'e konumumda en düşüğünü alıyorum. 42ms.

Bir ping sorunu yaşamadım. Ping değerleri güzel. Akşam saati hız düşmesi de olmuyor. Zaten SpeedTest'de görebilirsiniz.

FTTH altyapı. Paket 100 Mbps Fiber
Eki Görüntüle 1021963
Oyunlarda ping genel anlamıyla oldukça düşük. Steam'e konumumda en düşüğünü alıyorum. 42ms.

Bir ping sorunu yaşamadım. Ping değerleri güzel. Akşam saati hız düşmesi de olmuyor. Zaten SpeedTest'de görebilirsiniz.

Benim alt yapım VDSL ama. Fark eder mi acaba değerler bilemedim.

Ben de Comnet kullanmaktayım. Online oyunlarda sürekli ping yükseliyor. Hız değerlerinde bir sıkıntı yaşamadım.

Bir çok yorumda da ComNet'in ping değerleri daha iyi diyordu.

Bir çok yorumda da ComNet'in ping değerleri daha iyi diyordu.
Arkadaşta yükseliyor olabilir. Bende de nadiren de olsa bazen oluyor arkadaşın dediği durum. Zaten 1 saniye bile sürmüyor bende. Ben o yüzden pek takmıyorum. Arada Türk Telekom'da da oluyordu bende.

Pek fark etmez. VDSL'de sadece daha fazla eleman oluyor. Bu arada DSLAM'a takılmışsınız. O yüzden 88 Mbps alıyorsunuz. Comnet'de de bu durum devam edebilir. Çünkü bu saha dolabıyla alakalı. Onu da söyleyeyim.

Arkadaşta yükseliyor olabilir. Bende de nadiren de olsa bazen oluyor arkadaşın dediği durum. Zaten 1 saniye bile sürmüyor bende. Ben o yüzden pek takmıyorum. Arada Türk Telekom'da da oluyordu bende.

Pek fark etmez. VDSL'de sadece daha fazla eleman oluyor. Bu arada DSLAM'a takılmışsınız. O yüzden 88 Mbps alıyorsunuz. Comnet'de de bu durum devam edebilir. Çünkü bu saha dolabıyla alakalı. Onu da söyleyeyim.

DSLAM nedir? Pek bilmem de bunları.

Bundan önce 5-6 ay sorunsuz 99.99 mbps veriyordu TurkNet. Bir sorun yaşadığımdan dolayı online işlemlerden "bağlantı yenile" dedim ve 97-94 şimdi de 88'e kadar düştü hız. Sorun değil ama neden böyle oldu anlayamadım.

Geri
Yukarı