GIBIRNet vs Comnet

DSLAM nedir? Pek bilmem de bunları.

Bundan önce 5-6 ay sorunsuz 99.99 mbps veriyordu TurkNet. Bir sorun yaşadığımdan dolayı online işlemlerden "bağlantı yenile" dedim ve 97-94 şimdi de 88'e kadar düştü hız. Sorun değil ama neden böyle oldu anlayamadım.
Saha dolabına fazla yük binince olan bir durum. Çevrede internet abone sayısı artınca aynı zamanda var olan aboneler de hızlarını arttırınca saha dolabı giderek yükte kalıyor ve hızı yüksek kullanıcıların hızlarını yüke göre düşürüyor. İlk düşürme etabı 88'dir. Kendi kendine olan bir durum. TT amirliğine gidip kaldırılmasını istediğinizi belirtirseniz belki duruma göre yardımcı olabilirler.

88 almak sizin için sorun değilse önemli bir durum yok. Yine de söyleyeyim dedim.

Hatlarda yük olsun olsun olmasın, hızlar 88Mbps'e sabitleniyor. Bu problem bende de mevcut kaç defa talepte bulundum. Hattı 100Mbps tanımlıyorlar sonra modemi yeniden başlatınca 88'e geri dönüyor.

Hatlarda yük olsun olsun olmasın, hızlar 88Mbps'e sabitleniyor. Bu problem bende de mevcut kaç defa talepte bulundum. Hattı 100Mbps tanımlıyorlar sonra modemi yeniden başlatınca 88'e geri dönüyor.
Comnet kendisi sabitleme yapamıyor zaten. Hız profili güncellemelerini TT yapıyor. Ki sizin durumda saha dolabı inatla 88'e döndürüyor.

TurkNet'e talep açtım sağ olsunlar yardımcı olup hattı 99 Mbps'e tanımladılar. En ufak problem de yok 3 ay oldu olacak.

1620925123953.png

@erengore selam ben de Comnet'i denemek istedim, yarın inşallah kurulacak. Esas şunu sormak istedim size ve bir soru için aramak istemedim. 1 aylık paket aldım ben şimdi, bir daha hiç almasam veya 6-7 ay sonra alsam bunun bir sınırı var mıdır? İptal olması vb. bulamadım çünkü.

Düzenleme: 1 aylık süre bittikten sonra 1 ay içinde yenilemek gerekiyormuş sanırım yoksa 65TL tekrar port için ücret isteniyormuş.

Son düzenleme:
@erengore selam ben de Comnet'i denemek istedim, yarın inşallah kurulacak. Esas şunu sormak istedim size ve bir soru için aramak istemedim. 1 aylık paket aldım ben şimdi, bir daha hiç almasam veya 6-7 ay sonra alsam bunun bir sınırı var mıdır? İptal olması vb. bulamadım çünkü.

Düzenleme: 1 aylık süre bittikten sonra 1 ay içinde yenilemek gerekiyormuş sanırım yoksa 65TL tekrar port için ücret isteniyormuş.
Selam hocam. Ben de dediğiniz gibi diye biliyorum. 1 ay olmayabilir ama. Belirli bir süresi vardı. Müşteri Hizmetlerine sormanızı tavsiye ederim. 3 ay diye kalmış benim aklımda da.

Geçiş hızlı oluyor muhtemelen yarın gelirler. Ben 2 günde geçtim.

Selam hocam. Ben de dediğiniz gibi diye biliyorum. 1 ay olmayabilir ama. Belirli bir süresi vardı. Müşteri hizmetlerine sormanızı tavsiye ederim. 3 ay diye kalmış benim aklımda da.

Geçiş hızlı oluyor muhtemelen yarın gelirler. Ben 2 günde geçtim.

Başvurdum bugün 2 saatte geldiler çok şaşırdım ama şansa cihaz yoktu yarına erteledi ekipler. Çok sık indirme yapıyorum hem de deneyimlemek istiyorum başka bir firmayı. 50Mbps yetmeyebiliyor, 100 için ise hem 2 yıl taahhüt hem de yüksek fiyat gerekli. En azından 1 ay kullanırım denemiş olurum, beğendiğimde ise ara ara lazım olduğunda almak güzel olabilir.

Geri
Yukarı