Gigabit 1000 Mbps internet 250 Mbps çalışıyor

kaankya

Decapat
Merhaba, 1000MBPS internete sahibim, kablo, anakart vs. her şey uyumlu zaten Speedtest'te sağlıklı bir şekilde 900+Mbps download hızı alıyorum.

SSD olarak da Samsung 970 EVO Plus mevcut bu hızı yazmada da sıkıntı yok ancak;

Steam, Epic, Chrome, Edge bütün tarayıcı ve uygulamalarda sabit 30mb/sn (250Mbps maksimum) hız alıyorum, tüm her yerde aynı sanki, buna sabitlenmiş bilgisayar. Çözüm için öneri verebileceklere şimdiden teşekkürler.

Bir dosya indiriyorsanız indirdiğiniz yerde kısıtlama vardır. Aynı zamanda Steam, Epic gibi oyun platformları hıza kısıtlama koyabiliyor.

Bunu biliyorum ancak belirttiğim gibi her yerde 30mb/sn hızında sabit maksimum, ne 31 ne 33 ne 35 ve çok alakasız farklı sunucularda hep aynı hız. Daha önce 2000MBPS alabildiğim sitelerde bile aynı şekilde sabit 240Mbps olarak indirme yapıyor.

Bunu biliyorum ancak belirttiğim gibi her yerde 30mb/sn hızında sabit maksimum, ne 31 ne 33 ne 35 ve çok alakasız farklı sunucularda hep aynı hız. Daha önce 2000MBPS alabildiğim sitelerde bile aynı şekilde sabit 240Mbps olarak indirme yapıyor.
Yükleme yaparken kısıtlamaya uğruyor olabilirsiniz, servis sağlayıcınızla iletişime geçip sorunu belirttiniz mi?

Buradan bir test yapar mısınız?
Ve task Maneger'inden SS alın.

1669885688427.png

Teşekkürler öncelikle, yine aynı şekilde 30mb/sn civarında dolanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı