Gigabit Fiber destekleyen altyapıda 10/100 Mb/s kablo kullanımı

Garip bir durum. Neden böyle bir şey yapmışlar anlayamadım. Paket olarak 1000 Mbps mi aldınız? Belki bir elektrikçiyle aşağıdan fiber optik kabloyu daireye çekip bir PON girişli routerla kullanabilirsiniz.

@Dejuf hocam rahatsız ediyorum ancak kafa karıştırıcı bir durum.

Garip bir durum. Neden böyle bir şey yapmışlar anlayamadım. Paket olarak 1000 Mbps mi aldınız? Belki bir elektrikçiyle aşağıdan fiber optik kabloyu daireye çekip bir PON girişli routerla kullanabilirsiniz.

@Dejuf hocam rahatsız ediyorum ancak kafa karıştırıcı bir durum.
Hocam Nevşehir'de yeni yapılan tüm binalarda altyapı bu şekilde. sadece bizim değil kuzenlerimin evde de aynı sistem var. Paketimiz 500Mbps ama maksimum alabildiğimiz hız 100Mbps.
Aşağıdaki ana switche 1 fiber kablo geliyor ve gerisi ethernet olarak yukarıya çıkıyor. Sanırsam daha az maliyetli ve daha kolay olduğu için öyle yapmışlar ama kabloları düzgün bağlamamışlar.

Hocam Nevşehirde yeni yapılan tüm binalarda altyapı bu şekilde sadece bizim değil kuzenlerimin evdede aynı sistem var. Paketimiz 500Mbps ama maksimum alabildiğimiz hız 100Mbps.
Aşağıdaki ana switche 1 fiber kablo geliyor ve gerisi ethernet olarak yukarıya çıkıyor. Sanırsam daha az maliyetli ve daha kolay olduğu için öyle yapmışlar ama kabloları düzgün bağlamamışlar.
Alt komşumuz 500Mbps internet alıyor çünkü

Hocam Nevşehir'de yeni yapılan tüm binalarda altyapı bu şekilde sadece bizim değil kuzenlerimin evdede aynı sistem var. Paketimiz 500Mbps ama maksimum alabildiğimiz hız 100Mbps.
Aşağıdaki ana Switch'e 1 fiber kablo geliyor ve gerisi Ethernet olarak yukarıya çıkıyor. Sanırsam daha az maliyetli ve daha kolay olduğu için öyle yapmışlar ama kabloları düzgün bağlamamışlar.

Sizin binanızda bunlardan biri var mıydı varsa hangisi vardı?

Dosya Ekleri

• Fiber-4.jpg
    Fiber-4.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 22
  • WhatsApp Image 2022-09-19 at 12.22.53.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-19 at 12.22.53.jpeg
    79,7 KB · Görüntüleme: 24
Esas sıkıntı şu. O altyapıyı kuran adamlar firmanın adamları değil muhtemelen elektrikçi. Çünkü firmanın adamları o kadar salak olamaz gigabit için CAT5 çekip 100Mbit versinler 😃

Sıkıntının biride şu GigaFiber için o kadar uzun CAT kullanılmaz maksimum daire içi uzun kullanılacaksada kaliteli bir şeyler olmalı

Siyah kutu var hocam.

Normal şartlarda fiber optik kablo dairenize kadar çekilmesi gerekirdi sıkıntı neydi ki çekilmedide CAT ile verdiler dairenize.

Yeni konular

Geri
Yukarı