Gigabyte 165Hz (180 Hz) OC 1ms vs. ASUS TUF 165 Hz 0.5ms

LullabyLow

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İki monitör arasında kaldım. Aralarında fiyat farkı yokmuşçasına yönlendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki monitör arasında kaldım. Aralarında fiyat farkı yokmuşçasına yönlendirirseniz sevinirim.

bu paraalrı haketmiyolar bekle

Tabii ki Gigabyte G24F-2 modeli.
IPS panel mevcut.
180Hz tazeleme hızı var.
Yalnız kutu içeriğinde DisplayPort kablo var mı onu sormanızda fayda var.

G24F-2 kutusundan sadece HDMI kablo çıkıyor. Bu sorun değil çünkü kablo 180Hz destekliyor. Kendim kullanıyorum harika bir monitör. Tek eksisi diyebileceğim şey parlaklık ayarı ve hoparlörü yok. Görüntü ise muazzam. Ghosting yok. Ölü piksel yok.
İtopyadan 3400 liraya almıştım.

Günümüzde TN panel yerine IPS panel öneriliyor, sebeplerine gelecek olursak daha iyi renklere sahip olması ve eskisi gibi uzun girdi gecikme süreleri olmaması, 0,5 ms ile 1 ms değerini 2 monitörde ne sen ne de herhangi bir profesyonel oyuncu anlayabilir fakat anlayabileceğin ve defalarca kez bakarak tatmin olacağın şey monitörün sana sunacağı renk kalitesi. Bu monitörlerde bildiğim kadarıyla ghosting sorunu yok. 2 monitörde 165 Hz, saniyede 165 kare resim gösterebiliyor fakat Gigabyte OC ile 180 kare gösterebiliyor, 15 Hz 15 Hz'dir her ne kadar pek fazla fark etmese de birer artı. 2 monitörde titreşimi azaltma özelliği ve mavi ışık filtresi özelliği de bulunuyor, yani gözlerin monitöre bakarken daha yavaş yorulacak. Her ne kadar indirimli fiyatlı G24F2 modelini 3400-3600 TL arasından kaçırmış olsan da bütçende sorun yoksa Gigabyte G24F2'yi gözün kapalı seç derim. Son olarak şunu da eklemek isterim eğer ki TN panel olan Asus modelini satın alırsan monitöre ortadan bakmak zorundasın ve sağ yada sol yada üst, alttan bakarsan görüntü renk kalitesinde çok fazla bozulma oluyor. VA panel tercihinde de bulunma derim, ghosting sorunu olabiliyor.

1670542004535.png

Geri
Yukarı