Gigabyte 1660S Gaming vs ASUS Dual 1660S Evo

Bütçe
2400

Baneta

Centipat
Yukarıdaki ekran kartlarından hangisi daha uzun ömürlü ve 2.elden satışı kolay olur?
Ayrıca Gigabyte'in normal 1660S'i de beni üzer mi uzun ömürlü olur mu?
İşlemci olarak Ryzen 5 2600 düşündüm.
Anakart ise B450M S2H.
Benim kriterlerim;
Uzun ömürlü kullanılabilmesi ve kaliteli olması sorun çıkartmaması.
Satarken değerinden düşüğe gitmemesi(Palit, INNO3D) gibi.

Kısacası Gigabyte 5 6 yıl dayanır mı servisi nasıldır?
Yoksa paraya kıy Dual al mı dersiniz?

Yukarıdaki ekran kartlarından hangisi daha uzun ömürlü ve 2. elden satışı kolay olur?
Gigabyte Gaming O.C. olanın.

Ayrıca Gigabyte'in normal 1660S'si de beni üzer mi, uzun ömürlü olur mu?
Üzmez, ömür konusunda fark yaratmaz ama şu an aynı paraya Gaming O.C var, ya da TUF 3.

Önerim bu.

Gigabyte Gaming O.C. olanın.

Üzmez, ömür konusunda fark yaratmaz ama şu an aynı paraya Gaming O.C var, ya da TUF 3.

Önerim bu.
Palit ten daha iyidir değil mi çünki
Palit alıcaktım ve 2.eli satışı zor dediler vazgeçtim gigabyte iyi bir markadır umarım
Yani siz kesin üzmez diyorsunuz değil mi gigabyte palitten ve benzeri lerden daha iyidir boşa para vermiş olmam

Asus Dual Evo OC 1660S kullanıyorum istediğin soruyu sorabilirsin. Asus kartların 3 yıl garantisi oluyor diğer kartlara göre, uzun ömürlülük açısından bir artı.

Max gördüğün sıcaklık neydi ve gigabyte inde 3 yıl garantisi var
19 Mayısta kullanmaya başladım, o günler hava serindi ve kart maksimum yük altında %45-50 fan devirinde 65-66 derecede çalışıyordu. Bu sıcak günlerde ise %50-57 arası fan devirinde 67-69 derece arası çalışıyor. Kartın tanıtım sayfasında turbo hızı 1860MHz yazıyor fakat oyun sırasında kendini 1950MHz'ye kadar hız aşırtıyor, ayrıca kendim +180MHz çekirdeğe ve +800MHz belleğe verdiğim zaman ise fan deviri %60lara çıkmadan 71-73 arası çalışıyor kart. Fan devirini manuel olarak %65-67 civarına çektiğimde overclocklu haliyle 64-65 derecelere düştüğünü gözlemledim. Fan deviri 65 i geçtiği zaman biraz ses gelmeye başlıyor fakat rahatsız edici değil ve zaten hoparlör veya kulaklık kullanıyorsanız rahatlıkla bastırıyor, fan deviri 60ın altındayken sesi hiç fark edilir bile değil.

19 Mayısta kullanmaya başladım, o günler hava serindi ve kart maksimum yük altında %45-50 fan devirinde 65-66 derecede çalışıyordu. Bu sıcak günlerde ise %50-57 arası fan devirinde 67-69 derece arası çalışıyor. Kartın tanıtım sayfasında turbo hızı 1860MHz yazıyor fakat oyun sırasında kendini 1950MHz'ye kadar hız aşırtıyor, ayrıca kendim +180MHz çekirdeğe ve +800MHz belleğe verdiğim zaman ise fan deviri %60lara çıkmadan 71-73 arası çalışıyor kart. Fan devirini manuel olarak %65-67 civarına çektiğimde overclocklu haliyle 64-65 derecelere düştüğünü gözlemledim. Fan deviri 65 i geçtiği zaman biraz ses gelmeye başlıyor fakat rahatsız edici değil ve zaten hoparlör veya kulaklık kullanıyorsanız rahatlıkla bastırıyor, fan deviri 60ın altındayken sesi hiç fark edilir bile değil.
oc yapılıyorsa güzel teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı