Gigabyte 2060 Super ile SyncMaster P2050 Gidip Geliyor

Anteros

Hectopat
Katılım
27 Ocak 2017
Mesajlar
52
Çözümler
1
Yer
Mersin
Merhaba,
Ekran kartıma bağlı olarak birinci ekranda ASUS marka bir 144Hz monitör kullanıyorum. İkinci ekran VGA girişli olmasına rağmen, SyncMaster P2050'yi VGA to HDMI dönüştürücü kullanarak bir süre dizüstü bilgisayarımda kullandım. Fakat şu an kullandığım 2060 Super'e dönüştürücü ile bağladığımda çalışmıyor. Dönüştürücüyü ve aynı kabloyu kullanarak bilgisayarı televizyon ekranına bağladığımda herhangi bir sorun görmüyorum.

Ekranı taktığımda ne zaman taktığıma bağlı olarak bazı sorunlar görüyorum, ilk başta birinci ekran olarak takmaya çalıştığımda ekran gelmesine rağmen Windows açılana kadar herhangi bir görüntü gelmemişti, devamında sürekli olarak gidip geliyordu ekran tamamen siyah olarak -herhangi bir ışık vesaire yoktu-. Daha sonra birinci ekranım bağlıyken bilgisayar kapalıyken denememe rağmen ışığı sürekli yanıyor -yani bağlı olduğunu gösteriyor-, fakat herhangi bir ışık gözükmüyor. NVIDIA Denetim Masası'nda görebiliyorum ekranı, ayar da yapabiliyorum. Aynı şekilde Windows Çözünürlük Ayarları'nda da görebiliyorum. Fakat ne çözünürlük değiştirsem, ne açıp kapasam, ne de sürekli tak çıkar yapsam da herhangi bir sonuç alamıyorum. Yaşadığım sorunu nasıl çözebilirim? VGA to DP dönüştürücü alsam işe yarar mı? Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum. İyi forumlar!
 

yener999

Terapat
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
22.978
Çözümler
358
Yer
Kocaeli
Hocam, bazen böyle durumlar olabiliyor. Bende çalışan, sizde çalışmayabilir. Farklı bir aparat ile deneyebilirsiniz. DP to VGA kullanmadım. Deneyebilirsiniz. Örnek bir model.
 
Yukarı