Gigabyte 2070 Super ile mining yapma

Kaç MH alıyorsunuz ?
41-44 arası almaktayım.
Akım korumalı priz mantıklı olur kesinlikle hocam. Ben de Philips'inkini kullanıyorum ama sizin dediğiniz marka daha iyi zannımca. Stok soğutucu konusunda sıvı soğutma almanızın ekran kartına azda olsa etki edeceğini düşünüyorum. Çünkü stok soğutucu sıcak olan bakır plakalarının sıcak havasını üfleyerek direkt kasanın içine yayıyor bu sebeple de ekran kartının sıcak ortamda çalışmasına sebep olur. Sıvı soğutmada ise sıcaklık sadece kasanın üstüne taktığınız radyatörde oluyor, oda fanlar sayesinde soğutuluyor. Yani evet sıvı soğutma etkili olur. Ama bu konuda yeteri kadar paranız yoksa harcama yapmazdım ben olsam çünkü sıvı soğutmalar gerçekten maliyetli tek fanlı olanlarda dahil. Ben hala stok soğutucu kullanmaktayım. Ama harcayacak paranız varsa neden olmasın. Toz temizliği de önemli hocam aynen. Temizlikten sonra sıcaklık farkını hissediyorsunuz. Ama aman fanların temizliğine dikkat hassastırlar :)

Gayet güzel hocam ayarlarınız. Bendeki maximum 41 veriyor kıskandırdı vallaha. VRAM model farkından olsa gerek. 800 MHz'in üstünde siyah ekran alıyorum.
hocam havalar ısındı vram sıcaklığım 66-67 dereceler ulaşmaya başladı kasa fanınıda açtım ama korkutmaya başladı :) ayarları da düşürsem 65 lere felan çekiliyor

41-44 arası almaktayım.

hocam havalar ısındı vram sıcaklığım 66-67 dereceler ulaşmaya başladı kasa fanınıda açtım ama korkutmaya başladı :) ayarları da düşürsem 65 lere felan çekiliyor
sıkıntı yok hocam aynen devam 65 normaldir Vram için bu havalarda. 70 olmamasına dikkat edin bence yeter. Gerçi 70 de çok sıkıntı yaratmaz ama... Havalar sıcak kasa kapağını açın hocam ole çalışsın sistem birde fan 60 -70 lerde çalıştırabilirsiniz. Gerektiği yerde arttırın hocam fanı bi süre gerekirse yüksek devirde çalışsınlar sorun yaratmazlar. Gereksiz yere bence ayar düşürmeye gerek yok kartlar bu sıcaklıkların üstesinden gelebilecek şekilde üretildi sonuçta.

Geri
Yukarı