Gigabyte 23.8” G24F-2 3400TL

Monitör konusunda dünya çapında Gigabyte'dan çok daha iyi itibarı olan bir marka.

Konu linklerini atar mısın? Böyle bir şey mümkün olamaz çünkü malzeme kalitesi gayet iyi. Hiç görmedim ben böyle şikayetler.
Doğrudur, ben daha kötü demedim. İlk defa duyduğumu söyledim sadece. en azından Gigabyte kadar her yerde ismi geçen yaygın bir marka olursa ürünlerine beslenen önyargı da bir nebze daha kırılmış olur. Tekrar ediyorum, bu yazdıklarım bizim ülkemizde ki pazar için geçerli. Dünyada ki işlerinden haberim yok markayı araştırmadım açıkçası

ülkemizde çok tutulan bir marka degil
Ülkemizde çok tutulan marka olmamasının sebebi Türkiye pazarına daha yeni giriş yapmış olması.
her markanın her modeli iyi olacak diye bir kaide yok yıllardır ekran yapan Samsung'un Odyssey monitörleri rezalet, ASUS TUF'larin çoğuda aynı şekilde ghosting sorunlu.
Öyle bir kaide olduğunu iddia eden yok ki zaten. Markaya bakarak önerecek kadar bilgisiz biri olsaydım en başından panele göre öneri yapmazdım. Verdiğin örnek de yanlış. Monitör denilince akla Koreliler değil Japonlar gelir. Monitör tarafındaki patentlerin çoğu Japonlarındır. Ayrıca, ASUS da panellerini Samsung'tan tedarik ediyor. Samsung örneği vermen de çok saçma olmuş. Samsung 2-3 iş dışında yaptığı her işi batıran overrated bir firma. Bir bakıma ASUS da öyle. Hele Samsung Monitör, TV gibi görüntüleme cihazlarının yanısıra telefon, beyaz eşya sektöründe de iyi denilebilecek ürünleri çok sınırlı. ASUS ve Samsung'un tutulmasının sebebi birçok sektörde ürün çıkartmaları ve bu ürünleri iyi pazarlamalarıdır. Kaliteleri yada tüketici destekleri değil.

Doğrudur, ben daha kötü demedim. İlk defa duyduğumu söyledim sadece.
Ben zaten kötü dediniz demedim ki.
en azından Gigabyte kadar her yerde ismi geçen yaygın bir marka olursa ürünlerine beslenen önyargı da bir nebze daha kırılmış olur. Tekrar ediyorum, bu yazdıklarım bizim ülkemizde ki pazar için geçerli. Dünyada ki işlerinden haberim yok markayı araştırmadım açıkçası
Evet biz teknoloji olarak geri bir ülkeyiz o yüzden maalesef ki pazarımızın genişliği dünya çapında değil. Mesela TLC ve RCA markaları ABD'de en çok satan televizyon markaları fakat bu 2 marka ne kadar sağlam olursa olsun Türkiye'deki bilinçsiz tüketiciler adı var diye Samsung, LG almaktan vazgeçmediği için TLC markası tutmadı RCA markası desen Türkiye'ye giriş yapmamış bile zaten. Aynı örneği verebileceğim birçok sektör var. Telefonda da Google Pixel ve Oneplus örneği olduğu gibi. Yani aslında olay Türkiye'de bilinçsiz tüketici kitlesi çoğunluk olmasıyla ilgili.

Son düzenleme:
Bende kararsızım alıp almamakta, monitörün kalitesine bir şey diyemem ama ölü piksel sebebiyle iade eden çok olmuş İtopya'ya, forumun diğer konularında mevcut. Şüpheleniyorum bu kampanyalo fiyatlardan, ölü pikselliler mi bunlar acaba diye? Kimisi umursamaz ama ben imkansız kullanamam. Son zamanlarda alan varsa yorumunu beklerim bu konuda.

Ülkemizde çok tutulan marka olmamasının sebebi Türkiye pazarına daha yeni giriş yapmış olması.

Öyle bir kaide olduğunu iddia eden yok ki zaten. Markaya bakarak önerecek kadar bilgisiz biri olsaydım en başından panele göre öneri yapmazdım. Verdiğin örnek de yanlış. Monitör denilince akla koreliler değil Japon'lar gelir. Monitör tarafındaki patentlerin çoğu japonlarındır. Ayrıca, ASUS da panellerini Samsung'tan tedarik ediyor. Samsung örneği vermen de çok saçma olmuş. Samsung 2-3 iş dışında yaptığı her işi batıran overrated bir firma. Bir bakıma ASUS da öyle. Hele Samsung monitör, TV gibi görüntüleme cihazlarının yanı sıra telefon, beyaz eşya sektöründe de iyi denilebilecek ürünleri çok sınırlı. ASUS ve Samsung'un tutulmasının sebebi birçok sektörde ürün çıkartmaları ve bu ürünleri iyi pazarlamalarıdır. Kaliteleri ya da tüketici destekleri değil.

Ben zaten kötü dediniz demedim ki.

Aynen kanka en Technopat sensin. Genel konuşuyorsun çok fazla. Her markanın üst düzel modelleri ve alt modelleri var. Örneğin ASUS Dual kötü diye ASUS kötü diye genelleme yapamazsınız ben daha ROG tarafında sıkıntı görmedim onun dışında Gigabyte eagle ile Aorus bir degil vs. Bir sürü örnekleri var. Şey gibi oldu bu Samsung telefonlar çok kötü ya diyorsun elinde ne var diyorum A3 diyorsun. Ne kadar ekmek o kadar köfte bu işlerde. Markalar çok fazla ürün üretiyor ben buna karşıyım herkes uzmanı olduğu şeyi yapsın. MSI, ASUS, Gigabyte robot süpürge yapınca absürt oluyor mesela, senin ne ısın var o sektörde?

Bende kararsızım alıp almamakta, monitörün kalitesine bir şey diyemem ama ölü piksel sebebiyle iade eden çok olmuş İtopya'ya, forumun diğer konularında mevcut. Şüpheleniyorum bu kampanyalo fiyatlardan, ölü pikselliler mi bunlar acaba diye? Kimisi umursamaz ama ben imkansız kullanamam. Son zamanlarda alan varsa yorumunu beklerim bu konuda.

Ben kendime Dell G2422HS monitörü aldigimda bununla onun arasindaydim IPS panel olduğu ve kasası daha sağlam göründüğü icin Dell olanı tercih ettim. Bunun hakkında bir bilgim yok indirim gördüğüm icin paylaştım.

Genel konuşuyorsun çok fazla. Her markanın üst düzel modelleri ve alt modelleri var. Örneğin ASUS Dual kötü diye ASUS kötü diye genelleme yapamazsınız ben daha ROG tarafında sıkıntı görmedim onun dışında Gigabyte eagle ile Aorus bir degil vs. Bir sürü örnekleri var.
Ne saçmalıyorsun? ASUS da Gigabyte da sağlam ürünleri olan bir firmalar iken beklenmedik yerlerde sıknıtı çıkartıyorlar genelde. Eğer genel konuşmayacaksam da ASUS'un Armory Crate, Gigabyte'in da RGB Fusion yazılımları sıkıntılı her modelde problem çıkartıyorlar.
Ne kadar ekmek o kadar köfte bu işlerde. Markalar çok fazla ürün üretiyor ben buna karşıyım herkes uzmanı olduğu şeyi yapsın. MSI, ASUS, Gigabyte robot süpürge yapınca absürt oluyor mesela, senin ne ısın var o sektörde?
Bu beni ilgilendirmiyor. Yaptıkları ürünlere bakarım ve daha da önemlisi sağladıkları yazılım desteğine bakarım. Ben şirket yöneticisi, ortağı veya hissedar değilim. Boş konuşmuşsun.

Ne saçmalıyorsun? ASUS da Gigabyte da sağlam ürünleri olan bir firmalar iken beklenmedik yerlerde sıknıtı çıkartıyorlar genelde. Eğer genel konuşmayacaksam da ASUS'un Armoury Crate, Gigabyte'in da RGB Fusion yazılımları sıkıntılı her modelde problem çıkartıyorlar.

Bu beni ilgilendirmiyor. Yaptıkları ürünlere bakarım ve daha da önemlisi sağladıkları yazılım desteğine bakarım. Ben şirket yöneticisi, ortağı veya hissedar değilim. Boş konuşmuşsun.

Çok gerginsin sakin ol önce. Marka fanatikliğim yok ben modele ve fiyata bakarım ROG STRIX notebookumu daha dün sattım masaüstü toplayacağım icin, armory create kendisi uyarıyordu BIOS güncellemesi var vs diye. Ben memnundum hiç sıkıntısını görmedim satarken bile üzülerek sattım hatta. İnsan gibi konuşuyoruz insan gibi cevap vermeyeceksen uzatmanın anlamı yok ben sana dünya yuvarlaktır diyorum sen bana ne sacmaliyorsun diyorsun, yasak olmasa küfür edeceksin.

Çok gerginsin sakin ol önce. Marka fanatikliğim yok ben modele ve fiyata bakarım ROG STRIX notebookumu daha dün sattım masaüstü toplayacağım icin, armory create kendisi uyarıyordu BIOS güncellemesi var vs diye. Ben memnundum hiç sıkıntısını görmedim satarken bile üzülerek sattım hatta. İnsan gibi konuşuyoruz insan gibi cevap vermeyeceksen uzatmanın anlamı yok ben sana dünya yuvarlaktır diyorum sen bana ne sacmaliyorsun diyorsun, yasak olmasa küfür edeceksin.
Gayet sakinim. Üslubum sert gelmiş olabilir.

Markaya, isme bakılmadığı gibi modele de bakılmaz. Ürünün malzeme kalitesi, yazılım desteğine bakılır esas. Bu konularda da ASUS'tan daha iyi markalar ve ROG Strix'ten daha iyi modeller var. Armoury Crate'nin sende sıkıntı çıkartmaması kötü olmadığını göstermiyor. Optimizasyon olarak problemli bir yazılım. Ve benim bir üründe en çok değer verdiğim şey yazılım desteğidir.

Gayet sakinim. Üslubum sert gelmiş olabilir.

Markaya, isme bakılmadığı gibi modele de bakılmaz. Ürünün malzeme kalitesi, yazılım desteğine bakılır esas. Bu konularda da ASUS'tan daha iyi markalar ve ROG Strix'ten daha iyi modeller var. Armoury Crate'nin sende sıkıntı çıkartmaması kötü olmadığını göstermiyor. Optimizasyon olarak problemli bir yazılım. Ve benim bir üründe en çok değer verdiğim şey yazılım desteğidir.
Haklısın. İyi geceler.

Geri
Yukarı