Gigabyte 240 GB SSD'nin sağlığı 3 günde %98'e düştü

Xerseus

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 240GB 500-420MB/s SSD (GP-GSTFS31240GNTD)
Anakart
Asus M4A785D-M Pro
Merhabalar, Amazon üzerinden 3 gün önce aldığım 240GB SSD'nin sağlığı %98 oldu. 72 saat kullanmışım ve 900 GB veri yazmışım. TBW değeri 100 olarak yazıyor sitesinde. 3 günde bu kadar veri yazmamın sebebi Windows kurmam ve 2 defa format atmam. Sizce sağlığının bu kadar hızlı düşmesi normal mi? SATA 2 olarak kullanıyorum.

Ürünün linki: Gigabyte 240GB 500-420MB/s SSD (GP-GSTFS31240GNTD) : Amazon.com.tr: Elektronik

crysatdiskinfo.png
crystaldiskmark.png
HDsentinel.png
ssd toolbox.png

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar anladığım kadarıyla ssd nin tbw si düşük olduğu için değerler böyle oldu iade gerektirecek bir durum yok değil mi?
Hayır, yok. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, güzel bir SSD serisidir.

Ben işte bu yüzden SSD'ye oyun yüklemiyom. Sadece windows var ve programlar. Sağlık %100. SSD'ye oyun kurmayı, hafızayı doldurmayı tavsiye etmiyorum. Kullandıkça yıpranır. Sil- yükle, sil - yükle zararlı yani.

İntenso'nun 256 gb top modeliyle arada kalıp bu ssd yi almıştım. İntenso pek bilinmiyor, bilinen markayı almak daha iyi olur diye düşünmüştüm ama intensonun iops değerleri neredeyse 2 katı ve dram'i var ayrıca 16gb da daha fazla. Siz hangisini tercih ederdiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı