Gigabyte 3060 Eagle iyi mi?

@S54337

Her miningci iyi kullanmıyor, gördüklerin iyi olabilir ama görmediklerini de bilmen lazım. İyi ortamda kullanılmadan mining yapılmış olabilir, kart normal şartlarda Eagle model olsa bile 90 göremez. Termal bakımlarını istediğini açık açık belli ediyor.

Eagle olsa bile 90 göremez kısmında çok haklısınız. Ben de onu anlatmaya çalışıyorum. Ancak mining kartları ısınıyor düşüncesi külliyen yalan. Taş çatlasın miningdeki zorlu süreçten, tozdan falan 2 derece fazla çıkar. Ancak normal birçok kullanıcının da ekran kartını yıllarca temizlemediğini unutmamak lazım.

Yani siz bilip bilmeden konuşmayın derim, arkadaş yeterli kanıt atmış zaten. %90 fan devri ile o derecelerin kabul edilebilirlik seviyesi yok.
Ben 90 derece için kabul edilebilir dediğimi hatırlamıyorum. Sıcaklık zaten anormal.

@S54337

Her miningci iyi kullanmıyor, gördüklerin iyi olabilir ama görmediklerini de bilmen lazım. İyi ortamda kullanılmadan mining yapılmış olabilir, kart normal şartlarda Eagle model olsa bile 90 göremez. Termal bakımlarını istediğini açık açık belli ediyor.

Yani siz bilip bilmeden konuşmayın derim, arkadaş yeterli kanıt atmış zaten. %90 fan devri ile o derecelerin kabul edilebilirlik seviyesi yok.

@Fatih Ata

Dostum o kartı değiştirmesen de olur, tek yapacağın dediğim gibi termal macun ve termal pad değiştirmek fark bariz şekilde olacaktır.

Ha bir de kasanın marka modelini söyler misin?
Thermaltake Versa j23 kasa modeli hocam, dediğiniz gibi macun ve pad değiştirip deniyim birde

@Ferhat D adlı arkadaş ne biliyor da her mesajıma saçma sapan emojiler atıyor? Mining geçmişi olan kart 30 derece fazla çalışır kafasıyla devam etsin.

Son düzenleme:
@Ferhat D adlı arkadaş ne biliyor da her mesajıma saçma sapan emojiler atıyor. Mining geçmişi olan kart 30 derece fazla çalışır kafasıyla devam etsin.

Mining geçmişi olan her kart 30 derece artacak diye bir kaide yok. Mining kartları yoruyor özellikle termal açıdan, macun ve termal pad değişimi istediğini arkadaş kanıtıyla atmış diyorum dostum lütfen biraz dikkatli oku. Her mining için aynı demedim ama bu tarz mevzular çok var.

@Fatih Ata
Attığım termal macunu al dostum, GPU için biçilmiş kaftan:

Yanına da eğer Aliexpress'ten ürün beklemek istemezseniz bunu:

Eğer Aliexpress'ten alırım ve beklerim derseniz de bunu alın:

Termal pad seçiminde 1mm yapmayı unutma, VRAM'ler için 1mm kullanılmalı.

Son düzenleme:
Mining geçmişi olan her kart 30 derece artacak diye bir kaide yok. Mining kartları yoruyor özellikle termal açıdan, macun ve termal pad değişimi istediğini arkadaş kanıtıyla atmış diyorum dostum lütfen biraz dikkatli oku. Her mining için aynı demedim ama bu tarz mevzular çok var.

@Fatih Ata
Attığım termal macunu al dostum, GPU için biçilmiş kaftan:

Yanına da eğer Aliexpress'ten ürün beklemek istemezseniz bunu:

Eğer Aliexpress'ten alırım ve beklerim derseniz de bunu alın:

Termal pad seçiminde 1mm yapmayı unutma, VRAM'ler için 1mm kullanılmalı.
Değerli yorumun için teşekkür ediyorum hocam, padi sipariş verdim fakat elimde halihazırda coolermaster in mastergel pro v2 var onu kullanmayı düşünüyorum uygun olursa

Güncelleme: elimde pad olmadığı için sadece açıp termal macununu yeniledim ve farkı sizinle paylaşmak istedim;
92B4DC6A-86C7-4CF7-B95D-A5ACF5DCC813.jpeg

Geri
Yukarı