Gigabyte 3060 Eagle iyi mi?

GPU'nun termal bakımlarını yapmanız lazım. 90 derece uçuk bir değer ve belli ki ağır mining yapılmış.

Macun olarak bunu alın, termal pad olarak ise Aliexpress üzerinden yeni hesap açın ve vergi dahil 80-90 TL'ye 16-20W değerli bir pad alın ve değiştirin. Eğer değiştiremem derseniz videoları vs. izleyebilirsiniz.
Termal macun ve pad değiştirsem, biraz da olsa normal değerlere döner mi rakamlar? Yoksa mining yapılan bir kart çöp mü oluyor

Güncelleme: Oyun performansı eski kartımla neredeyse aynı. Pek bir fark göremedim, eski kartıma dönme şansım hala var, ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleme:
Termal macun ve pad değiştirsem, biraz da olsa normal değerlere döner mi rakamlar? Yoksa mining yapılan bir kart çöp mü oluyor

Güncelleme: Oyun performansı eski kartımla neredeyse aynı. Pek bir fark göremedim, eski kartıma dönme şansım hala var, ne yapmalıyım sizce?

Sizin yerinizde olsam 2060'a geri dönerdim.
Fakat performansdan kastınız FPS mi Sıcaklık değerleri mi?
FPS ise 2060'a geri dönün.

Şimdi RDR2 de dolaştım biraz, FPS olarak fark göremedim. Ama sıcaklık gitgide tırmanıyor şuan 87 lerde. 1-2 saat oynasam 90 dereceleri görecek sanırım.

Şuan iki kart ta elimde daha kasayı teslim etmedim. İkisini de karşılaştırıp değerlerini buraya atmak adına, ne gibi bir test yapabilirim? Pek anlamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Şimdi RDR2 de dolaştım biraz, FPS olarak fark göremedim. Ama sıcaklık gitgide tırmanıyor şu an 87'lerde. 1-2 saat oynasam 90 dereceleri görecek sanırım.

Şu an iki kart ta elimde daha kasayı teslim etmedim. İkisini de karşılaştırıp değerlerini buraya atmak adına, ne gibi bir test yapabilirim? Pek anlamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

FurMark testi yeterli olur. 3DMarkTime Spy testi de yapabilirsiniz.

Bunlar 3060 ın testleri, 2060 ı da birazdan yapıyorum kurulumunu yapıp;

5 dakika RDR2 sonrası; öm.gif

5 dakika furmark stress test sonrası;stress test 3060.gif
stress tesr 3060.jpg

Bunlar 3060'ın testleri, 2060'ı da birazdan yapıyorum kurulumunu yapıp;

5 dakika RDR2 sonrası;Eki Görüntüle 1675040

5 dakika FurMark stress test sonrası;Eki Görüntüle 1675045
Eki Görüntüle 1675051

3060 ekran kartı sıkıntılı. Sıcaklıklar yüksek. Fan hızı %100 olmasına rağmen 88 derece, Bu kartta sanırım mining yapılmış 2060 ekran kartının daha güvenli olduğunu düşünüyorsanız 2060'a geri dönün 3060'dan uzun vadede pek hayır gelmeyecek gibi gözüküyor.

Bunlar 2060 ın testleri;

5 dakika RDR2 sonrası;RDR 2060.gif

5 dakika furmark stress test 1080p sonrası:stress test 2060.gif

fikirlerinizi bekliyorum. 2060 a dönme şansım var fakat 2060 ın piyasası şuan 3-4k civarı. 3060 ın piyasası 5-6k civarı. Yani ileride 3060 ı satıp düzgün bir kart alma olasılığım yüksek, yada rahatımı bozmadan kendim 2 yıldır kullandığım, huyunu suyunu bildiğim, problem çıkarmayan 2060 ımla devam edebilirim

Son düzenleme:
GPU'nun termal bakımlarını yapmanız lazım. 90 derece uçuk bir değer ve belli ki ağır mining yapılmış.

Yav Allah aşkına miningle 90 derece olmasının ne alakası var. Bilip bilmeden konuşuyor herkes. Duymuşsunuz bir yerden miningli kart ısınıyor diye. Isınana kart görünce "OOO MİNİNG YAPILMIŞ BUNA". Emin olun miningciler kartlarına normal kullanıcılardan çok daha iyi bakıyor.

Son düzenleme:
@S54337

Her miningci iyi kullanmıyor, gördüklerin iyi olabilir ama görmediklerini de bilmen lazım. İyi ortamda kullanılmadan mining yapılmış olabilir, kart normal şartlarda Eagle model olsa bile 90 göremez. Termal bakımlarını istediğini açık açık belli ediyor.

Yani siz bilip bilmeden konuşmayın derim, arkadaş yeterli kanıt atmış zaten. %90 fan devri ile o derecelerin kabul edilebilirlik seviyesi yok.

@Fatih Ata

Dostum o kartı değiştirmesen de olur, tek yapacağın dediğim gibi termal macun ve termal pad değiştirmek fark bariz şekilde olacaktır.

Ha bir de kasanın marka modelini söyler misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı