Gigabyte 970A, FX 8350 ve GTX 760 tabanlı sistem

carlos

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle herkese merhabalar ben bu hafta sonu kafamda tasarladığım pc'yi almaya kadar verdim ancak kafama bi kaç soru takıldı bunların cevabını sizler verirseniz çok sevinirim alıcağım sistem:

Şimdi arkadaşlar soracağım sorular şunlar:

1 : Anakart bu sisteme uygun olmuş mu veya aynı fiyat aralığında tercih edilebilecek anakart varmı 2000 mhz olmalı.

2: Ekran kartı Asus mu, Zotac mı ? Benim tercihim Asus ama Zotac MHz olarak bayağı fark atıyor ve Asus'un çipsetleri bozuluyormuş öle söylüyorlar. Sizce hangi ekran kartını alayım söylemeden önce özellikline bakın mhz değerlerine.

3: AMD 8350 almalı mıyım yoksa yeni çıkan i5'lerden mi alayım pc oyundan başka bi şey için kullanmıcam.

4: RAM 8 GB yeterli ilerde 8'lik daha takıcam 1866 mhz yeterli olur mu ve corsair iyi midir?

5: SSD'de yazma okuma hızı ne olmalı ve hangi ssd'yi almalıyım ?

6: 700 watt power yeter mi? Fazla mı gelir.

7:Kasa bu sisteme uygun mu biraz eski model bi kasa ama büyük ve üstünde fan control var hemde uygun.

8:İşlemci fanını tavsiye eder misiniz kaliteli bi şeymi ve bu anakata ve kasaya sığar mı?

9 : GTX 760 hangi çözünürlükteki ekranda tam perfomans verir? Ön ( 1920x1080 )

10: Bellek bant genişliği nedir?

11: Bu sisteme hangi çözünürlükte ve kaç inç ekran aliyim? Tercihim 23 inç.

12: AMD 8350 bu işlemci fanıyla overclok'a uygun mu?

13: Hangi ekran kartı overclok'a uygun?

Arkadaşlar sorularım bunlar son olarak bu sisteme bütçe fazla oynamadan ilave edilecek bi şey var mı eksik olan bi şey var mı?

Ve bu sistem overclok'a uygun mu? Beni kaç yıl fps ve ultra sorunu olmadan görürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi FX-6300 yapıp ekran kartını Gtx 770 yap eğer bütçeyi aşarsa ssd'yi çıkart veya biraz daha bütçeyi aşabilirsen ssd alman senin için iyi olacaktır.

Asus Gtx 770
Asus M5A97 R2.0 Anakart
Zalman Z3 Kasa
Amd Fx 8320 veya 6300
Corsair vs 650 Psu
Corsair veya Gskill 4x2 1866 mhz Ram
Wd veya Seagate 1 Tb 7200 Rpm Harddisk

Bu sistemi alabilirsin ama benden daha bilgili arkadaşlar sana sistem toplar , onları bekle.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı