Çözüldü Gigabyte A320M RAM Olmadan BIOS Güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperenŞık

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Kasa topladım fakat ekrana görüntü gelmiyor. İlk başta RAM'lerin direkt bozuk olduğunu düşündüm hatta tüm sistemin parçalarını teker teker denedim. Anakarta speaker taktım çıkan bip sesine göre de RAM kaynaklı diyor fakat daha sonradan anakarta BIOS Update yapılması gerektiği ve o şekilde görüleceğini öğrendim ancak elimde tek DDR4 RAM var ve onlarda gözükmediğinden BIOS'a girip güncelleme yapamıyorum. Q Flash ile sanırsam oluyormuş. Sorunumu çözebilecek biri var mı?
Sistem özellikleri; Ryzen 5 1600, Gigabyte A320M Anakart, Neo Forza 16 GB 3000MHz, 240 GB Sandık SSD, 600W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sizce ne yapmalıyım? RAM'leri iade etmeyi bile düşünüyorum açıkçası. Malum korondan bilgisayar servisleri bile kapalı.
Q Flash desteği varmış anakartın hallettim. Dediğim gibi Bios update ile sorunu çözmüş bulunmaktayım.
Gigabyte bu özelliği üst seviye anakartlarında sunuyor.

Son düzenleme:
Sizce ne yapmalıyım? RAM'leri iade etmeyi bile düşünüyorum açıkçası. Malum korondan bilgisayar servisleri bile kapalı.
Q Flash desteği varmış anakartın hallettim. Dediğim gibi Bios update ile sorunu çözmüş bulunmaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı