Gigabyte A320M S2H anakartta sanallaştırma nasıl açılır?

kaane

Kilopat
4-5 ay önce topladığım Ryzen işlemcili bilgisayarımın anakartı Gigabyte A320M S2H, birazcık BIOS'u kurcaladım ama sanallaştırmaya veya virtualization kelimesine dair hiçbir şey bulamadım. BIOS sürümünden kaynaklı olup olmadığını bilmiyorum, bu anakartla ilgili sanallaştırma adında bir başlık hiçbir yerde açılmamış. Bilen birisi varsa yardımlarını bekliyorum, çok teşekkürler şimdiden.
Merhabalar tekrardan, çözümü kendim buldum.

Gigabyte A320M S2H anakartta sanallaştırma nasıl açılır? sorusunun cevabı;
Bilgisayarınızı açın,
Açarken BIOS'a girini (DEL tuşuna art arda basarak),
Yukardan M.I.T adlı kısma girin,
1. seçeneğe tıklayın,
Advanced CPU Core settings,
SVM Mode = Enable,
BIOS'tan ayarları kaydedip çıkın.

Bu kadar basitmiş. Ve sizlere önerim, forumlarda dolaşmayın buralarda pek bilgili arkadaşlar dolaşmıyor anladığım kadarıyla, kendiniz çözüm üretin, technopat çok iyi bir yer ona lafım yok :)

Son düzenleme:
4-5 ay önce topladığım Ryzen işlemcili bilgisayarımın anakartı Gigabyte A320M S2H, birazcık BIOS'u kurcaladım ama sanallaştırmaya veya virtualization kelimesine dair hiçbir şey bulamadım. BIOS sürümünden kaynaklı olup olmadığını bilmiyorum, bu anakartla ilgili sanallaştırma adında bir başlık hiçbir yerde açılmamış. Bilen birisi varsa yardımlarını bekliyorum, çok teşekkürler şimdiden.
Merhabalar tekrardan, çözümü kendim buldum.

Gigabyte A320M S2H anakartta sanallaştırma nasıl açılır? sorusunun cevabı;
Bilgisayarınızı açın,
Açarken BIOS'a girini (DEL tuşuna art arda basarak),
Yukardan M.I.T adlı kısma girin,
1. seçeneğe tıklayın,
Advanced CPU Core settings,
SVM Mode = Enable,
BIOS'tan ayarları kaydedip çıkın.

Bu kadar basitmiş. Ve sizlere önerim, forumlarda dolaşmayın buralarda pek bilgili arkadaşlar dolaşmıyor anladığım kadarıyla, kendiniz çözüm üretin, technopat çok iyi bir yer ona lafım yok :)

A320M S2H modeli anakart kullanıyorum. Google Play Games için sanallaştırma açmam gerekiyordu. Bu konu sayesinde problemimi çözdüm.
Hocam çok sevindim. Bu konuyu açtığımı bile unutmuşum, geçenlerde farklı bir yöntem denedim soft brick yedi anakart :D Kendi konumu bulsam 300 TL'den olmazdım.

Geri
Yukarı